Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van jelentősége egészségügyi...

Van jelentősége egészségügyi szempontból - pl. D-vitamin, bejutatandó fénymennyiség, egyéb -, hogy 2-szer 20 vagy 40-szer 1 percet tölt az ember az egészséges napfényen?

Figyelt kérdés
Csakis az élettani jelentősége érdekel, az nem, hogy kivitelezhető-e, tehát a körülmények OPTIMÁLISAK.
2011. aug. 7. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Van jelentősége.
2011. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Méghozzá?
2011. aug. 7. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem hová akarsz kilyukadni.. mire gondolsz...
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy mindegy-e az idő egysége vagy feldarabolása: tehát ha 20-szor 2 percig sétálnék a nem káros napsugárzásban, akkor is ugyanannyira aktivizálódna-e a szervezetem, mintha folyamatosan kint lennék 40 percet, de aztán egész nap nem érne nap. Ugyanúgy X mennyiségben termelődne a D-vitamin? Ugyanolyan jó lenne a közérzetem a napsugárzás hatására mindkét esetben? Ugyanannyira barnulnék le? Stb.


Maga az elmélete érdekel.

2011. aug. 7. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elmelet az, hogy napi 20 perc napfeny a borodnek elegendo ahhoz, hogy a szervezet ebbol a napi szukseges Dvitamint elo allitsa. Eleg, ha az arcodat eri, vagy a karodat, nem kell full body napozni. Tehat 20 perc eleg. Lehet egyszerre 20 perc, vagy reggel 10, delutan 10.

Ha 40 perchez ragaszkodsz, akkor szep szined is lesz melle :)

2011. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyre megy az időbeosztás.Lényeg a fedetlen bőr.De a napfénnyel érkező D-vitamin nem elég az egyenlítőtől ennyire távol.
2011. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostanában olvastam, hogy - noha egészséges a 20-25 perces napon tartózkodás - egyáltalán nem elég a napfény a kellő "D" vitamin szinthez. Ehhez tabletta formájában lehet hozzájutni. Az orvos szerint annyira fontos ez a vitamin, hogy recept nékül kellene adni és mindenkinek szednie kellene. Többek között a mellrák ellen is véd, de számos élettani hatása van. Én Freseniust szedek, napi egy szemet. Ez így elegendő.
2011. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van, bár most nem néztem utána, hogy valaki végzett-e már tanulmányt erre vonatkozólag :)


Az első folyamat során, ami egyébként a sebességmeghatározó lépése is a D-vitamin szintézisének ugyanis D3 provitaminból previtamin lesz, ez pedig a bőrön áthatoló napfénytől függ, annak a mennyisége meg attól, hogy a bőrödön keresztül mennyi sugárzás jut át, ami egy telítési típusú görbe. Tehát a 40-szer 1 perc még tuti nem ugyanarra az eredményre vezet, de a kétszer húsz és az egyszer neyven perc már lehet, hogy igen.


Az előző válaszolónak: szerinted mennyire remek ötlet egy zsírban oldódó vitamint, aminek ráadásul a hatékony és a toxikus adagja közel van egymáshoz, nem receptkötelessé tenni? Végülis mi az a kis kalciumlerakódás a szervekben meg az a néhány tönkrement vese..

2011. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm!
2011. aug. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!