Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem szeretem a semmittevést....

Nem szeretem a semmittevést. Nem bírok egy helyben ülni, filmezni, enni egész nap, unalmasnak tartom. Kezdek begolyózni tőle, idegbaj jön rám. Barátommal filmeztünk tegnap egész délután, ideges lettem már a végén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül lakom, végeztem délutánra a házimunkával. Barátommal 2 nap délután, mikor jött, csak filmeztünk. 1 nap oké, ki lehet bírni. De másnap már ideges lettem, mert folyton evett, mert hogy éhes. Nem hiszem el, hogy valaki állandóan éhes, szerintem a semmittevés hozta ki belőle ezt az érzetet. Kicsit kezd hízni a hasa már, ami neki tetszik, nekem egyáltalán nem. Neki így jó, otthon se csinál különbet. Szokott menni a haverokkal kocsmázni, ha van pénze, de most nincs. Jól elviseli ezt a semmittevős életet, én agresszív leszek tőle. Tegnap este 8-kor főztünk levest, mert éhes volt. Szinte mindet egyedül ette meg és idegesített, hogy megint mosogatni kell. Akkor kezdődött a dilim. Nem akartam már késő este mosogatni, de muszáj volt, mert nem szeretem, ha tele van a mosogató, reggel meg nincs miből ennem a müzlit meg alapból zavar a mosatlan edények látványa. Beszóltam neki mindenfélét, hogy ő egész nap nem csinál semmit, csak dögledezik, más meg kiszolgálja, neki könnyű. Otthon nincs semmi dolga, meló után leül a gép elé és ennyi. Idegesített, hogy hozzám képest luxus, ahogyan él és nem zavarja a semmittevés. Ma otthon van és ugyanazt csinálja, mint eddig: film, zaba. Most én is megtehetném ezt, de inkább szenvedek, mert nem akarom ezt csinálni. Szó szerint unom az unalmat. Próbáltam olvasni, de az sem érdekel most igazán. Az egész napom elmegy a semmibe, mert ma nem kellett egyáltalán semmit csinálnom. Jó, hogy nincsenek kötelező dolgaim most, de ez az egész nap gép előtt unatkozás idegesít. Aludni nem akarok, hanem valami értelmeset csinálnék. De mit... Esik az eső, kimenni nem tudok sehová, egyedül sétálgatni meg halálosan unalmas. Folyton egyedül vagyok hétköznap is, nincs kihez szólnom, csak a macskámhoz. Lassan elfelejtek beszélni is. :S Mindenki húsvétozik most, máskor meg dolgoznak vagy dolguk van, nincs kivel lennem. Nem is akarok társaságban lenni, csak olyat szeretnék csinálni, amihez kedvem is van. Ilyenkor mit tegyek? Járt valaki így, aki nem családdal lakik?
2011. ápr. 25. 15:26
1 2
 1/16 anonim válasza:

Uramisten, még 2 sort írsz, és ez egy regény! :)


Minden embernek van hobbija. Az okosabb emberek úgy választanak párt, hogy hobbi is legyen közös.


Vagy ha most nem tudsz mást csinálni,akkor későbbi teendődet végezd el most.

2011. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Húzd ki magadnál a TV-t/gépet, úgyn em dog tudni gépezni a barátod:P És ne főzz neki.. X) Rángasd el magaddal valamilyen programra (ha kell erőszakkal is! :D Neki sem tesz jót az egész napos punnyadás) Pl menjetek együtt teniszezni, úszni, tudomisén, amihez kedved van, vagy keressetek valami rendezvényt. Ne hagyd, hogy teljesen bepunnyadjon!!!
2011. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Pénz nélkül sehova nem lehet menni a mai világban. Tegnap sétáltunk, az éjjelnappalihoz egy zacskó chipsért... Sok ember úgy van vele, hogy azért él, hogy egyen, nem pedig fordítva, hogy azért eszik, hogy éljen.

Most az a lényeg, hogy én unom a semmittevést ma. Egyedül vagyok, nincs dolgom. Általában hétvégente délután ez van mindig. Nézek ki a fejemből és gondolkodom, mit lehet csinálni. Fél 8 óta fent vagyok és semmi hasznom, az idegesít...

2011. ápr. 25. 15:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Járok edzőterembe, oda ő nem jönne el, mert hogy eleget megy egész nap munkahelyen és fáradt hozzá. Szombaton írtam neki, hogy mennék valahova, nem tudom hova, de nincs kedvem itthon fetrengeni. Azt írta vissza, hogy menjek. Ha elhívnám valahova, amihez nincs kedve, nem jönne. Egyszer szívesen mentem volna koncertre, de pont akkor tudott jönni hozzám és meg se kérdeztem tőle, nem lett volna kedve hozzá. Este akkor is ideges voltam a semmittevés miatt, mert 2-3 filmet végignéztünk és fetrengtünk, ja és evészet is volt késő este...
2011. ápr. 25. 15:53
 5/16 anonim ***** válasza:

hú.. hát ne haragudj, de szerintem ez nála nem fog változni. ÉS ha már most ennyire idegesít, akkor később csak még gázabb lesz.

Amúgy meg ha annyira unatkozol, és olvasni nincs kedved,meg probléma a pénz, akkor nem lenne kedved önkéntes munkákat csinálni? Elfoglalnád magad, és ott lenne a jóérzés, hogy segítettél.. :) Csak egy ötlet

2011. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azóta idegesít, mióta van neki is gépe és folyton a filmekkel van elfoglalva. Olyan filmeket szeret, mint én, de kicsit sok, hogy állandóan azokat lessük.
2011. ápr. 25. 15:58
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek, egyedül élek, pontosabban a macskámmal. Szeretek otthon lenni, hétköznap 5 körül érek haza, de elfoglalom magam, nem unatkozom. Hétvégén viszont végem van, délutánra elfogynak a teendőim, és nincs kedvem semmihez.

Sajnos az a baj, hogy ha lenne mit csinálni, akkor meg már nem érzek indíttatást hogy nekiálljak, sokszor még a párommal sincs kedvem találkozni, mert általában csak eszünk és tévézünk.. Jobb híján alszom ilyenkor, most vasárnapra direkt elterveztem valami tennivalót a lakásban, hogy ne unatkozzak, de délutánra elfogyott a lelkesedésem, lemondtam a randit is és inkább lefeküdtem aludni.

Nem tudom, miért vagyok ilyen, hétköznap semmi bajom nincs, jól érzem magam, csak hétvégén tör rám ez az állapot.

2011. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Dettó ugyanezt éreztem még itthon voltam, kínomba olvastam, meg gyöngyöt fűztem olyan szinten megölt az unalom, bárkit kérdezek mit csinál otthon, ül a gép előtt és elfárad a klaviatúra kezelésében, szánalmas hova torzult az emberiség, és valóban egyedül, pénz nélkül szinte semmit nem lehet csinálni, csak ha van az embernek kreativitása, de ha elveszi az ember életkedvét ez a sok baromság, nagyon nehéz. Mondjuk a regényedből én azt is levettem hogy enyhén de rendmániád van, nem kellene hogy ennyire zavarjon minden apróság, lazíts néha egy kicsit!
2011. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rendmániás, de aznap háromszor mosogattam, mert reggel azért, mert este kajált és nem volt tiszta tányérom, este meg a főzőcske miatt, mert ő volt éhes. Napközben főztem, azért kellet. Elszoktam attól, hogy más miatt mosogatok ennyit, miközben ő nem csinál semmit, csak eszik. Nem magam miatt lett este a leves se főzve, hanem miatta, mert ha egyedül vagyok, olyankor már nem is eszek. Én is a macskámmal lakom. Hétköznap nekem is kevés mindig az idő mindenre. Hétvégére nekem is elfogy a tennivalóm és nekem nem élvezet a takarítás, nem tudom azzal se lefoglalni magam, mert az kötelező dolog és nem igen szeretem, de megcsinálom. Szeretném hasznosan eltölteni azt a kevés szabadidőmet, ne csak dögledezéssel teljen el. Nem óhajtok a gép előtt elhízni a sok evéstől. Egyedül nem eszem annyit, de unatkozok. Nincs kihez szólni, az is zavar. Örülök, hogy itthon vagyok végre, de a nagy semmi untat. Mások örülnének,ha lenne idejük unatkozni, de az sem valami jó. Kicsit sétálgatnék a természetben, de nem egyedül. Amúgy is egyedül megyek mindenhova, egyedül intézem a dolgaimat, de a séta egyedül is csak untat engem.
2011. ápr. 27. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Esetleg kerékpározás? Azt egyedül is lehet művelni, jobb mint a séta. Amikor még jobb kedvem volt hétvégéken, bringára pattantam, rádió a fülemen és irány a Duna-part. Napozás, közben egy fagyi valahol, ezzel eltelt fél nap és még mozogtam is legalább. Sajnos az a baj, hogy nekem mostanában már ehhez sincs kedvem.
2011. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!