Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor délután lefekszek, kómásabban kelek fel, mint ahogy lefeküdtem?

Figyelt kérdés
Illetve van mikor 6 órát alszok,és tök kipihenten kelek fel,és van mikor alszok 8 órát és hulla vagyok, ez miért van?(eltekintve attól hogy milyen volt a napom)
2011. szept. 27. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nem tolod le az alvási ciklusodat rendesen. Egy éjszaka alatt ebből több is van, és ha a közepén kell felébredj az megterhelő a szervezetnek. A wikipedia 90-120 percet írt, én 2-2 és fél órát tudok, de valószínűleg ez egyénenként eltérő. Szerintem számolj úgy első körben, hogy 2 órás ciklusok legyenek meg, ha még mindíg nem jó, akkor neked feljebb vagy lejjebb van a ciklus határ, ezt neked kell kitapasztalni. Ez persze nem Szentírás, de nekem bejött. A lényeg, hogy minden alvási fázis meglegyen legalább 3szor az pedig minimum 6 óra a fentiek alapján, de nekem a klasszikus 8 óra jött be, feltéve, hogy az a nyolc óra olyan hogy jól alszol, ha forgolódsz, felébredsz, akkor hiába alszol 10et is, mivel nem nyomod végig a fázisokat, fáradt maradsz.
2011. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt hogy 2 órás ciklusokba aludjak ?:D

Azt mégse én döntöm el ,hogy mikor kelek fel,vagy mikor forgolódok.

Amúgy általában nyugodtan alszok és nem kelek fel éjszaka.

És mégis van különbség 2 nap között,mikor ugyanúgy alszok...

2011. szept. 27. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!