Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagy egész nap fáradt...

Miért vagy egész nap fáradt és éjszaka aktív?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy magas a vérnyomásom, nem tudom, hogy mennyire befolyásolja e ezt. Szóval hiába alszok 11 órát, nappal fáradt vagyok, mintha csak 2-3 órát aludtam volna. Többször is felébredek hajnalban, de szinte miután megnézem mennyi az idő rögtön visszaalszom. Ha felállok, akkor pedig káprázik a szemem. De már régóta ez megy. De éjszakára elmúlik minden, aktív vagyok, szinte át tudnám szelni a Balatont... Miért van ez?

13/L


2011. ápr. 25. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert teljesen felborult az életritmusod, és rendszertelenül élsz/alszol, pedig 13 évesen ezt nem teheted meg (suli miatt) és nagyon ártalmas is (fejlődésben vagy).

A vérnyomásodat kezelni kell, ha nem akarsz nagyon beteg lenni. Kiegészítés képpen: sok mozgás, sport, ha túlsúlyod van, le kell adni. Sok zöldség, gyümölcs, csirke, hal, teljes kiörl. kenyér, kevés só (ez nagyon fontos a vérnyomásod miatt), kevés édesség, kóla, kávé, engergiaital szigorúan tilos (a koffein miatt, ami emeli a vérnyomást).

És rendszeres pihenés, azonos időpontban lefekvés (akkor is, ha nem vagy álmos) és felkelés.

2011. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Khöm...azért mert vámpír vagy! :D


Na de hülyéskedést félretéve valószínűbb, hogy a bioritmusod felvett egy olyan ritmust (nem tudom, hogy éjszaka mennyire vagy eljárkálós, bulizós) ami az éjszakázást jobban viseli, mint a nappali ébrenlétet.

Sok ilyen van egyébként. Az emberek többsége nappal dolgozik, iskolába jár stb. míg egy kisebb részüknek éjszaka kezdődik a nap.

Előfordul, velem is megesett.

Én azt csináltam, hogy egy szombati napra virradóra kb. hajnal kettőkor felkeltem keményen leterheltem magam fizikailag és estére láss csodát 9-kor már horpaszottam. :)


Azóta nem volt ilyen gondom.

2011. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De hétvégén nem szeretek korán lefeküdni. Nem vagyok eljárós tipus, és nem is iszon kávét meg energiaitalokat. Efelől szerencsém van. Köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 25. 17:38
 4/4 anonim válasza:
Át álltál éjszakai üzemmódra.Komolyan.Ha este vagy éber és nappal fáradt, akkor csak ennyi a dolog.Velem is volt már ilyen számtalanszor.annyit kell tenned, hogy nappal semmit se alszol, és éjjel kicsit korábban fekszel le mint szoktál.Nem fogsz tudni elaludni, forgolódni fogsz.Aztán másnap nagyon fáradt leszel, és este már fogsz tudni aludni éjjel is, s nappal is aktív leszel. :) Szerintem ez a helyzet.
2011. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!