Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi segíthet a szorongás...

Mi segíthet a szorongás problémámon?

Figyelt kérdés

Naponta többször szoktam szorongani, félek, hogy összeesem és a roham végén remegek mint egy kocsonya, ezek után már a következő rohamtól félek. Hogy szabaduljak meg ettől? Van-e erre gyógymód?

Szakértők véleményét várom illetve akik már átestek ezen a problémán!


2011. máj. 2. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha érzed, hogy pánikolsz, akkor gyorsan tereld el a figyelmedet...és ne gondolj rá:)

mert nem lehet semmi baj, miért is lenne...:)

nincs semmi bajod, próbáld ezt magyarázni magadnak...:)

vegyél egy nagy levegőt, csukd le a szemed ( ha van rá lehetőség, és nem olyan helyen vagy ) és mondogasd, hogy nyugi...:)

jobbulást:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igen szoktam ezt sokszor sőt még arra is gondolok, hogy ha elájulnék akkor nem lenne időm ezen gondolkodni, viszont mikor rámjön a roham tényleg nagyon nehéz uralkodni magamon és elég nehéz szépre és jóra gondolnom.

2011. máj. 2. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, nem könnyű ez a dolog...nehéz belőle kikeveredni úgymond:S elég sokan küzdenek ezzel...talán még úgy lehetne ezen segíteni, hogy ha pl. olyankor érzed ezt, amikor nem csinálsz éppen semmit, ilyenkor a szabadidődet is próbáld vmivel eltölteni, pl. játsz a neten, vagy olvass, vagy bármi amihez kedved van...és akkor hátha nem lenne ez a pánik...:)

és gondolj arra, hogy nem lehet semmi baj, mert nincsen okod rá, nincsen semmi bajoood...és ezt csak te érzed...:)

nem tudom nézegettél-e már ilyen pánikbeteg fórumokat, ott is érdemes lenne nézelődni, hogy ki miként enyhíti...

persze az sem jó, ha túl sokat foglalkozol ezzel a témával, mert akkor megint erre gondolsz...és ez nemjó:)

mindenféleképpen nyugi...ne keserdj el, nem vagy egyedül ezzel, és mindenkinek nagyon nehéz, de biztosan van rá gyógymód, vagy vmilyen technika a leküzdésére...légzőgyakorlatokat is ki lehet próbálni, vagy a jóga...nemtudom...de pl. az is jó, ha pánikolsz ( és persze szintén olyan helyen vagy, ahol nem látnak ) táncolj, tornázz...lehet, hogy butaság, nem akarok rosszat írni, de ezek az ötleteim lennének:)

és tényleg ne aggódj, minden oké lesz:)

fel a fejjel:)

jobbulást!

2011. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bíztatást :)

Megfogadom, hátha segít. Tényleg sokszor azt vettem észre, hogy fejben dől el, mert próbálom magamnak bebeszélni, hogy nincs baj stb.

Igazából én nem hiszek a gyógyszeres kezelésben és ezt szeretném elkerülni.

Az orvos akinek beszéltem erről azzal segített, hogy kapásból 3 fajta nyugtatót írt fel. Nem hinném, hogy ennyi gyógyszer segít...vagy lehet éppen segít, de utána meg gyógyszer nélkül nem tudok túllenni rajta, mert hozzászokik a szervezetem ehhez a módszerhez.

2011. máj. 2. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!