Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen, minden ok nélkül...

Hirtelen, minden ok nélkül fellépő szorongás és rettegés érzése. Mitől van ez és mit lehetne vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Pár napja történt hogy ültem itthon a gép előtt szép csendben, senki más nem volt itthon és egyszer csak elkezdtem rettegni vagy szorongani, iszonyatosan félni pl. az utcáról jövő zajok forrásától (csak néhány ember beszélgetett odakint meg pár autó ment el a ház előtt). Egyszer meló közben is megesett velem ugyanez kb. fél éve (ettől még tudtam dolgozni ,csak megnehezítette a munkát), kb. 10 percig tarthatott. Mi ez? Talán pánikroham? Előtte még nem volt ilyen.
2011. okt. 2. 12:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem kell tolongani kedves válaszadók :/
2011. okt. 2. 12:56
 2/4 Roland Ács válasza:
Miért mit dolgozol?
2011. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyorséttermi munka. Miért?
2011. okt. 2. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, még nem pánikroham, de lehet annak az előszele.


Azt kéne kivesézni, hogy vajon mitől ijedtél meg? Mire hasonít a zaj, mit szoktál álmodni, volt-e valaha valamilyen komolyabb traumatikus élményed, mennyi stressz ér naponta, hogyan tudod ezt feldolgozni, mennyit alszol, milyen hatékonységgal, eszel-e rendesen, van-e érzelmi támaszod (család, barát, barátnő)mennyire vagy elégedett a munkáddal, milyen a fúnöködhöz, a munkatársakhoz való viszonyod...ilyesmiket.


Ehhez egy kiváló pszichológus is elég. Ha elhatalmasodnak rajtad a szorongások, és valódi pánikrohamok is előfordulnak, akkor pszichiáter.

2011. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!