Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez betegség vagy normális is...

Ez betegség vagy normális is lehet?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Karikás a szemem. Minden nap. Néha feketés néha halványabb, de mindig más színű a szemem alja. egy ideje sajnos rászoktam a dohányzásra. De nem hiszem hogy ettől van, hiszem már előtte is volt ez. Rendszeresen sportolok (aerobic és túrázás. Nem kávézom, sokat alszok. (mostanság néha mondjuk fáradékony vagyok). Szedek multivitamint is. Nem vagyok vérszegény, a vérképem hibátlan. Sokszor nagyon alacsony a vérnyomásom ( 80-90 / 60-70 ) Mi lehet ez? Normális?
2011. máj. 2. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első helyen áll az alváshiány, hosszú ideje fennálló stressz. A hajszolt életmód, a túlzott élénkítő szerek (kávé, tea) használata, kevés folyadékfogyasztás. A dohányzás során felszálló füst is károsítja a bőrt. A sok, számítógép monitora előtt eltöltött idő nemcsak a szemet rontja, hanem karikák is feltűnhetnek. A nők esetében a hormonális változások is befolyásolhatják a karikák kialakulását, terhesség és menstruáció időszaka alatt gyakrabban fordulhatnak elő. A vízhiány miatt is lelassulhat a bőr nyirokkeringése, a szöveti pH túlsavasodik, emiatt a bőr alatti kötőszövet rost- és alapállomány-képzése lelassul, majd a lebontó folyamatok lépnek előtérbe. A végeredmény: beesett, fáradt szem, rugalmatlan szemkörnyék és sötét elszíneződés.
2011. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocsi, nem vagyok orvos, de ha aggódsz, kérdezz meg 1 orvost.mondd el neki a tüneteket és kérdezd meg, hogy ez baj-e.(remélem nemXD)
2011. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet egyszerű genetikai, alkati adottság is a karikás szem, de akár pajzsmirigybetegség kísérője is lehet plusz egy csomó más dolog okozhatja, amiket felsoroltam. Mióta az eszemet tudom, nekem is karikás a szemem, pedig makk egészséges vagyok.
2011. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!