Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudom sehogy kipihen...

Miért nem tudom sehogy kipihenni magam? Mindig fáradtabban kelek, mint ahogy lefeküdtem.

Figyelt kérdés

Nem iszok koffeines dolgokat, esetleg reggel, de azt is heti 1-2 alkalommal csak, teát se iszok, colát se lefekvés előtt :(


21L


2011. máj. 6. 08:41
 1/5 Avery válasza:
100%

- Az ággyal/szobával van probléma.

- Lelki okok: nincs kedved felkelni, valami zavar, amitől nem érzed magadban az energiát a naphoz.

- Alacsony a vérnyomásod, esetleg vitaminhiány. Próbálj mozogni, igyál picit több koffeines italt.

Ezek az ötleteim.

:)

2011. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak igaza van.

Próbálj ki egy éjszakára más fekhelyet, akár a kanapét a nappaliban.

Elektromos dolgokat lődd le éjszakára, van akit zavar az elektromágneses tér, mert érzékenyebb rá.


Próbálj lefekvés előtt sétálni vagy kocogni a friss levegőn. Ha dohányzol, lefekvés előtt egy-két órával ne gyújts rá, a nikotin is okozhat ilyet.

Gondold végig, hogy van-e valamilyen stresszforrás az életedben, ami miatt esetleg nyugtalanul alszol.

Nehéz ételt ne egyél lefekvés előtt, de ne is feküdj le éhesen.


Ha se a sport, se az egészséges táplálkozás nem segít, akkor lehet valami egyéb baj a háttérben.


Amit érdemes még kipróbálni, max. nem segít, de ártani se árthat:

- Valeriana (macskagyökér) hatóanyagú gyógynövényes nyugibogyók

- citromfű tea vagy illóolaj formában (párnára is mehet, csak ne sokat)

- mézes tej, kamillatea

- meleg fürdő, a vízbe is lehet némi citromfüves illóolajat csepegtetni és ázni benne egy kicsit.


Ha egyik sem segít, akkor érdemes időpontot kérni egy alváslaborba.


Nem horkolsz esetleg? Az is okozhatja (illetve az oxigénhiány)

2011. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg olyan pici helyen lakunk, hogy nem tudom az ágyat elköltöztetni, viszont a nyáron költözünk, majd ott hátha. Nem dohányzom. Stressz? Akad bőven... nincs munkám, vizsgák, család,... sokat álmodok is ezekkel. Könnyen eltudok aludni, de sűrűn felébredek, és össze vissza álmodozok mindent. A nyugtató teákat majd kipróbálom, hátha. Köszönöm a tippeket!
2011. máj. 7. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor a stressz lesz az oka. (második válaszoló vagyok)

Voltam hasonló helyzetben, én is alig tudtam aludni. Gondolom az étvágyad se jobb.

Ami nekem bevált: iszonyatosan lefárasztottam magam szellemileg és testileg is. Szellemi fárasztásra jók a vizsgák, testire pedig bármilyen sport. Ha más nincs, menj ki futni, és hajtsd magad a tűrőképességeden túl.

De a súlyzós edzés is tud segíteni. Két literes ásványvizes palackba tehetsz homokot, máris van otthoni súlyzó olcsón.


A gyógynövényes készítmények is segíthetnek, azt túladagolni se tudod, max a macskagyökértől furcsa ízűt büfizel :) Próbáld ki, hogy hány tabletta segít, aztán lődd be arra a dózist.


Nekem például a meditáció és az egyéb spirituális hókuszpókus soha nem volt a világom, de egyszer kaptam egy jó tippet, ha felébredek éjjel vagy nem tudok elaludni: 10.000-ből kezdj el tizenhármasával kivonni számokat.

Ez annyira leköti az agyadat, hogy nem tudsz máson kattogni és garantáltan elalszol.


Lefekvés előtt szintén segítség lehet, ha vicces videókat vagy vígjátékot nézel és erőlteted magad, hogy "ne vidd az ágyba a problémákat".

Ezt mondani könnyebb, de nekem 1-2 hét alatt sikerült. Megmagyaráztam magamnak, hogy azzal semmin se segítek, ha éjjel is a problémákon zakatol az agyam. Úgyhogy éjjelre bekapcsoltam a lexarom üzemmódot.


Nagyon végső esetben és nagyon ritkán használva a Xanax jó bogyó. De figyelem, rá is lehet szokni! Ehhez folyamtosan kellene szedni. Ha mondjuk heti egyszer beveszel egy felet, akkor nagyon jól fogsz aludni tőle és nem szoksz rá.

De többet, gyakrabban ne, mert ha rászoksz, nehéz letenni.

Háziorvos felírhatja és ő szakmai véleményt is tud mondani róla.

2011. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél, szépen sorban kipróbálom ezeket, hátha valamelyik beválik.
2011. máj. 8. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!