Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom elfogadni az élet...

Nem tudom elfogadni az élet működését. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Alapvetően az elmúlással van gondom... Egyszerűen nem tudom elviselni/felfogni/beletörődni a világ rendjébe..hogy minden elmúlik, hogy egy nap még valaki szeret, és a legjobb barátom, egy hónap múlva már nem is érdeklem...hogy a szeretteim meghalnak..hogy le kell ballagnom és elhagynom egy olyan közösséget amit megszoktam és szeretek... hogy fel kell nőni.. meg kell öregedni.. hogy úgy kell élni, hogy csak vegetálok, és nem dob fel semmi, csak pillanatnyi boldogságot érezhetek néhány jó dolog miatt..

Annyira rossz, hogy minden elmúlik... Én nem tudom elfogadni :( Nem vagyok való erre a világra, ugye?


2011. máj. 7. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindennap elmúlik valami, amiért az ember szomorkodik, de mindennap születik valami, amiért érdemes élni, és küzdeni!
2011. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan már! Mi ez a sok negatív gondolat? nézz meg egy jó vígjátékot, vagy menj társaságba. találd már fel magad.
2011. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lennél erre a világra való?:O Csak ezeket meg kell tanulni kezelni és ezeken túllépni...:D
2011. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az élet a változásokról szól. Gondolj arra, hogy ami épp újdonságként jön, az lehet, hogy egyszer hiányozni fog. Várj így minden újat, és tudatosan keresd benne a jót, a lehetőséget, még akkor is, ha elsőre félelmetesnek tűnik.

Ha pedig valakit nem érdekelsz már egy hónap múlva, az szerintem sose volt a barátod. Tudod, "ha szeretsz valakit, engedd el: ha visszajön hozzád, ő a tiéd - ha nem jön vissza, sosem volt a tiéd".

2011. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok ezzel,nem bírom elfogadni,hogy már nem lehetek ovis,nem hozhatom vissza a múltam szép pillanatait.Nem lehet újra kicsi...semmi:S Visszahozhatatlan emlékek,sok változás stb..:| sokat gondolkodok ezen..közben az idő csak múlik,ezt el kell fogadni és ha jobban megfigyeljük amit az előző írt,abban van valami:)
2011. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En sem tudom elfogadni, hogy nem lehetek ùjra 14 éves és ùjra kezdeni mindent a mostani eszemmel. De az élet az szép:)
2011. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindennek a vége valami újnak a kezdete, az emberek és a lehetőségek jönnek és mennek életünkben, nekünk pedig meg kell tanulni elengedni a régit és elfogadni az újat.Tulajdonképpen az élet alaptörvénye: a változás.Gondold el milyen unalmas lenne mindig ugyanott,ugyanazon emberekkel élni.Sajnos az elmúlásra is szükségünk van ,hogy megtanuljuk értékelni az életet és az embereket.És ennek része a fájdalom is,ami teljesen természetes. Én azt javaslom próbálj meg mindig kíváncsian előre tekinteni az életben és inkább azon törni a fejedet,hogy vajon mi újat hoz a változás életedbe.Amikor pedig elveszítesz valakit gondolj a hibáira,amiket nem kell többé elviselned, a jó tulajdonságait meg keresd másokban és hidd el előbb vagy utóbb valakiben újból megtalálod.
2011. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Javaslom mindenkinek akit ilyen gondolatok kínoznak ,olvassa el ezeket a könyveket:

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Légy boldog tinédzser!

2011. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!