Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a vérnyomásom, mit...

Magas a vérnyomásom, mit csináljak, hogy optimális legyen?

Figyelt kérdés

Nem dohányzom, nem iszok. Rendszer mozgásom, esténként 10 perces kocogás, emellett szoktam túrázni, mindig biciklin ülök. Táplálkozásom nem a legegészségesebb, de nem is olyan egészségtelen.

Nem mondanám, hogy túlsúlyos vagyok, van rajtam kis zsír, de nem vagyok túlsúlyos, BMI alapján sem.

Ezek után 166/valami volt a vérnyomásom hétvégén egy rendezvényen és a suliban a szűréseken is magas volt mindig a vérnyomásom.


Mit a túróért ilyen magas? Mit csinálhatok rosszul? Mivel lehet ezt csökkenteni, gyógyszert nem akarok szedni->orvos úgyis csak vérnyomás csökkentőt írna, gondolom én. Nem azt akarom, hogy alacsonyabb legyen egy gyógyszer segítségével a vérnyomásom, hanem hogy legyen optimális.


Várom válaszokat, köszönöm:)

Majd elfelejtem, 19 éves fiú.


2011. máj. 24. 00:41
 1/5 Vérgibbon ***** válasza:
Ennek ellenére menj el egy orvoshoz, majd miután elküldött egy kivizsgálásra megtudja mondani miért magas a vérnyomásod. Mellesleg ha felír akkor ajánlott beszedni a gyógyszert mert ha nem kikészíted magad vele. Öt évig szedtem a Tritace vérnyomáscsökkentőt, majd miután leadtam 12 kilót a doki elvette tőlem. Előtte sem voltam kövér, 197 centi mellé 97 Kg. Lefogytam 85Kg-ra és helyrejött a vérnyomásom.
2011. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyél sok fokhagymát
2011. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Piócákat, érvágást, ősök szellemének megidézését már próbáltad?
2011. máj. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is magas VOLT a vérnyomásom. Mindenképp kellene egy kivizsgálás, hogy nincs-e valami szervi probléma. Ha nincs, akkor javaslom, hogy fogadd el az orvosod gyógyszerjavaslatát, mert én sem szedtem fiatal koromban a gyógyszert, és rámentek az ereim! Nálam, és a családban mindenkinek magas volt a vérnyomása, de csak fiatal korban. Ezt "kinőttük"! Leadtam 15 kilót, megváltoztattam az étrendem (napi 2 liter kóla elhagyása például), és rendbe jött. Most nem szedek semmit, de ha magasabb, a C vitamin kiválóan leviszi. Persze legalább a 100mg-os. A C vitamin egyébként óvja az ereket is!!! Ja, még valami! A vérnyomáscsökkentők általában nem csak a vérnyomást viszik le, hanem óvják az érfalat is! Összefoglalva kezd el szedni a gyógyszereket, és ezzel együtt - ha kell - változtass az étrendeden, illetve életmódodon. Ne feledd, hogy a kialvatlanság is komolyan emeli a vérnyomást! Sok sikert!
2011. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyorséttermi kajákat kerüld el messziről, egyél sok zöldséget, igyál sok folyadékot, min. 2 liter naponta, az a 10 perc kocogás az kevés szerintem, a napi fél óra kocogás ideálisabb lenne. De mindenképp menj el orvoshoz, egy alapos kivizsgálás még nem árthat.
2011. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!