Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS. Ez mitől van. Vizsgaidősz...

SOS. Ez mitől van. Vizsgaidőszak! Gyors orvosság? Szerdán vizsga!

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és most kezdődött a vizsgaidőszak. Ilyenkor szoktunk tanulni, viszont az elmúlt egy hétben egyáltalán nem voltam képes semmire...


Egész nap csak a szobámban vagyok és fekszem az ágyban. Általában éjfél és tíz között alszom el és délben kelek. Kettőkor tanulnék,de érzem, hogy a könyv/füzet felett nehezedik a szemhéjam.


Próbálok koncentrálni: elolvasok 10 oldalt, de az egész ködös, mint egy átbulizott éjszaka bevillanó emlékfoszlányai... Fáradok. Minden értelmetlen. Minek tanulom ezt, úgyis megbukom... Legjobb lesz, ha pihentetem egy kicsit. Rápillantok az órára 14:22 perc. Okéj, Még ott van rá az egész délután. Lehunyom a szemem... Hallom anyám szavait: Jah alszol... Felkelek. Az órára nézek: 17:21. Basszus! Ez nem lehet! Jól van! Csak nyugi! - mondogatom magamban. Majd holnap tanulsz, fáradt vagy. Pihenned kell. Minden nap ezt mondogatom: Majd holnap...


Ha nem tanulok, akkor is ez van, sőt, kiszámoltam, hogy 24 órából 16 alszom. A maradék éber állapotban teljes letargia... Délután vagy délelőtt bemegyek tesómhoz 1 órára, hátha jobb lesz. Akkor úgy is érzem, de ez véget ér, mikor átlépem a szobám küszöbét. A redőnyöket egész nap leeresztve tartom ,mert bántja a szemem a fény. Ma felhúztam kicsit, mert egész nap esett és beborult...


Már áttettem a vizsgát hétfőről szerdára. Szó-és alaktan a tárgy neve, és szorgalmi időszakban készültem is rá, szóval ennél már csak nehezebb vizsgák lesznek. Reménykedem benne, hogy 2-es meglesz, a tanár azt mondta, hogy mindenkinek legyen egy kedvenc tétele. Ez a többi tárgynál nem áll fenn. Mit tegyek? Orvos szóba sem jöhet!


Nem drogozom/iszom/gyógyszerezem magam. 19 éves, fiú


2011. máj. 28. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el futni. Ha ebben az állapotban voltam, elmentem furni/úszni egy nagyot, aztán végre aludtam egy rendeset és utána tudsz tanulni újra
2011. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a vizsgaidőszak mindig nehéz... amikor már nagyon tehetetlennek érzem magam, takarítok. Lehet hogy ez furán hangzik, de a takarítás helyreteszi a dolgokat a fejemben, pedig aztán nem vagyok rendmániás meg ilyenek :) ne aggódj, mindig hagyj magadnak kiskapukat. Ha ez nem jön össze, akkor sem dől össze a világ, jó minden! :) fel a fejjel, én is idegbeteg vagyok... ami fontos, hogy ne ragadj le a gép és a tévé előtt, mert csak mégjobban kikészülsz tőle. kitartáááás, 19/L
2011. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ma velem is ez volt. Egész nap aludtam. Most voltam futni és tényleg jó. Most kicsit éberebb vagyok, mint délelőtt. Igyál sok vizet, mert az is kell az agyműködéséhez.
2011. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem pont ugyanez van, kb 2 hete. Pedig nekem most nincs vizsgaidőszakom, hanem 6 órában dolgozom, tehát semmi stressz. Hazaérek és alszok, napi 12-14 órát, pedig sok dolgom lenne itthon is. Az a legfurcsább, hogy amúgy nem vagyok egy nagy alvó, 6-7 órát aludtam eddig naponta. Kíváncsian várom a válaszokat.

23n

2011. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszak kellős közepe, joghallgatóként, teljesen ugyanez. Rengeteget alszom, koncentrálás nem nagyon megy, tanulni nincs kedvem, mert úgy érzem felesleges. Én azonban vizsgázom hétfőn. :( Mostanában próbálok tornázni, és mindenféle meditációs zenét hallgatni, hogy kikapcsoljam a tudatalatti stresszt is akár, de nem nagyon történt eddig semmi. És ez lesz végig júniusban...

20N

2011. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

utolsó:


Juj. Nagyon szurkolok! Javasolnám a kávét, ha energiaitalt nem is, de hát nem tudom, te bírod-e. Én sajnos egyikhez sem vagyok hozzászokva, de hát, ha minden kötél szakad...

2011. máj. 29. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Sorstársatok vagyok én is! Nem bírok koncentrálni, legalábbis nehezen. De észrevettem, ha kiiktatok mindent(szgép stb..) akkor nagyon jól megy. Kimegyek az erkélyre egy szál teló£fülhallgató kombinációval meg a könyvek és ott nagyon jól megy. Próbáljátok ki. Amúgy már én is érzem, hogy a fél agyam le lett szívva. Futást is csinálom, az nagyon jó. Meg tartsatok szüneteket, és gondoljatok arra, hogy egyszer ennek is vége lesz...
2011. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tom. Kipróbáltam és egy fokkal jobb lett, de nem az igazi. A szerdai vizsgám 5-ös lett, de azóta megint leeresztettem. Hétfőn megint megyek, de szerintem abból UV. LESZ. Kitartást jó egészséget mindenkinek, sikeres vizsgákat! A válaszokat köszönöm, és aki akar, írjon nyugodtan, elolvasom. Várom a további tippeket.


Isten fizesse meg!

2011. jún. 3. 23:57
 9/9 anonim válasza:

óóó..velem is valami hasonlo toretenik...tanulok...de ugyerzem semmie rtelme...mert nem rakatarozodike el az agyamban...en motivalni probalo mgamat...azt mondogatom magamnak hogy héé szedd már ossze magadal!minel hamarabb megtanulod és leteszd a vizsgakat annal hamarabb mehetsz haza és lehetsz a pároddal barátaiddal!...

probáld ki te is hátha segit...nézd meg az elonyeit annak hogy mi lesz ha megcsinalod....es a sikerépmények mindig elore mozditanak

2011. jún. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!