Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti mennyi szénsavas...

Kismamák ti mennyi szénsavas üdítőt isztok naponta? Árthat egy-két pohár pepsi a babámnak?

Figyelt kérdés

Az igazság az,hogy minden nap nem iszom,de két naponta 2-3 pohárral igen.Egyszerűen nem tehetek róla,de annyira jól esik.Szabad?


38 hetes kismama


2011. febr. 25. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta, hogy az a lényeg lightot semmiképp ne igyak, amugy sima colát mértékkel,de ihatok.Igaz, én még csak 16hkm.
2011. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Én biztos nem innék kólát (sőt nem is ittam) terhesen. Próbáld ki, hogy egy tojást beleteszel egy pohár kólába pár napra. Meglátod milyen gyorsan oldja a kalciumot, de akár egy vízköves csapon is megnézheted, hogy feloldja-e, mert ugye a vízkő is kalciumból van.

Emellett még számos káros anyaggal vannak tele ezek a mostanság majdhogynem egészségesnek reklámozott üdítők.


Ettől függetlenül sok kismama vedeli a kólát terhesen és egészséges babája születik.

2011. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi biztosan nem árthat.

Én elég kólafüggő vagyok, ezért én is utánaolvastam,mikor terhes lettem. Próbáltam megállni,hogy nem igyak annyit, de 2-3 dl-t minden nap megittam.

Czeizel Endrétől olvastam egy cikkben,hogy 2 l-nél azért ne igyon többet egy kismama. Hát az nem kismamaként is elég nagy adag sztem, annyit persze nem iszik meg az ember naponta.

Úgyhogy amennyit megiszol,attól semmi baj nem lesz.

Még 1-2 pohár kávét is szabad hiszen inni (én azt mondjuk utálom,soha nem ittam),pedig abban sokkal több koffein van.

Mikor megszültem,akkor viszont pár hétig nem ittam kólát. Mondjuk így se nagyon aludt a baba:)

2011. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kávét én is utálom,soha nem is ittam.

A kólát természetesen szülés után szüneteltetem,most is próbálom elkerülni,néha néha iszom egy kortyot.Én is úgy vélem ennyi még nem árthat.Más bűnöm úgy sincs :-))

2011. febr. 25. 15:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy nem egészséges,akkor nem kérdezném,hogy lehet-e :S
2011. febr. 25. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Mértékkel nyugodtan fogyaszthatod,egészségedre!
2011. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a kóla azért nem jó, mert az amúgy is növekvő vérnyomást a koffein még turbózza, a szénsav pedig a kismama gyomrának árt. Nekem a vérnyomásom "kólásan" 130 körüli, nem savasodom. Úgyhogy mértékkel, de én is iszom. Jobb, mint amikor ott ültem a kóla előtt, és azért ment fel a vérnyomásom, mert azon kattogtam, hogy merjek-e inni. :D

37 hetes km

2011. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ittam mind3 terhességemnél, főleg az elején. A hányingeremet csak a szénsavas cucc enyhítette, volt hogy napi 3-5deci elfogyott. Jó hidegen nagyon jól esett és jobban lettem utána. A gyerekeknek semmi baja nem lett, nekem sem.

Az egyik doki azért nem ajánlotta, merthogy puffaszt. De nekem nem volt ilyen gondom.

Amíg rosszul voltam, ittam naponta, utána azért csökkentettem az adagot, de 3-4naponta egy pohár lecsúszott. Igaz én gyömbér és kanada dry párti voltam főleg:)

2011. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ittam kb 8-10.hét között,mert nagyon kívántam,de csak 2dl/nap.Enyhítette a szédülést és a hányingert is.Amúgy teás vagyok,de pont abban az időszakban nem bírtam meginni.Ráadásul kólát előtte már igen rég ittam mivel fel ment tőle a savam,de most egyáltalán nem tapasztaltam ezt.
2011. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!