Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 44-es a pulzusszámom, ez...

44-es a pulzusszámom, ez nagyon alacsony? Kicsit bepánikoltam.

Figyelt kérdés
Vérnyomásom: 95/50... most mértem, eléggé megijedtem. Mi a teendő, baj van szerintetek?
2011. jún. 17. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szubjektíven jól vagy-e? Szédülsz-e (fekve, ülve, felálláskor)? Mennyi idős vagy? Sportolsz-e komolyabban? Van-e ismert probléma a pajzsmirigyeddel ill. a szíveddel?
2011. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elég fáradt vagyok, mintha egy picit kóvályogna a fejem... 17 éves vagyok, lány, és naponta minimum másfél órát mindig mozgok, de nem, nem tudok semmilyen problémáról... Ez nagyon alacsonynak számít ezek szerint?
2011. jún. 17. 18:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, alacsony. A vérnyomásod is és a pulzusod is.

Mérd meg még egyszer.

2011. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%

Úristen. 40 alatt megáll a szív nem?

Egyszer a mamámnál volt annyira lent, hogy attól féltünk újra agyérgörcsöt kap.Mindenképpen vizsgátasd ki az okát, mert egyszer arra kelhetsz hogy baj van..

2011. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nagyon fiatal vagy ehhez.....

nekem azt mondta az orvos az enyém meg kicsit magas a koromhoz.

2011. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most legalább négyszer lemértem, 95 körül volt a vérnyomás mindig, a pulzus pedig mindig 45 alatt volt....
2011. jún. 17. 18:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak ilyesztgetni de attól még ez nem normális.

Azért menj el az orvosodhoz és nézze meg!

2011. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Aki nagyon jó kondiban van, annál nem szokatlan a 40 körüli nyugalmi frekvencia. Ilyen melegben pedig a 95-ös systolés várnyomás akár bele is férhet. Nem biztos, hogy feltétlenül kóros, amit tapasztalsz, viszont ha máskor nem szoktak előfordulni ilyen értékek (vérnyomás, pulzus tekintetében) illetve rosszul érzed magad, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulni.
2011. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
Kénytelen vagyok ellenkezni. Ilyen alacsony pulzus még sportolóknal is szokatlan. Menj orvoshoz.
2011. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

OK, én innen művelődtem:

[link]

"Many athletes have pulse rates in the 40 - 60 range, depending on how fit they are."

Ettől függetlenül egyetértek abban, hogy a biztonság kedvéért ránézhetne orvos.

2011. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!