Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért barnás színű a vizeletem?

Miért barnás színű a vizeletem?

Figyelt kérdés

Tegnap italozás után hánytam. Ezzel még nem is lett volna probléma, de utána fájt a torkom illetve a hányásom pirosas színű volt(Erre a részletre nem emlékszem pontosan a fentebb említett ok miatt). A torokfájással már volt dolgom hányás után, akkor betudtam annak, hogy az ital vagy a gyomorsav lemarta a torkomat. Másnap egyik vécézésemnél arra lettem figyelmes, hogy barna a vizeletem. Az interneten való keresgélés közben arra bukkantam, hogy a lebomlott hemoglobinok is adhatják ezt a színt. Azaz a vizeletemben lebomlott vér volt. A további vizelet ürítésekkor már nem volt barna színű. Lehet-e a barna vizeletem oka a tegnapi hányás miatt lemart vérző torkom? Illetve ez esetben, orvoshoz kellene fordulnom?

A közérzetem egész nap jó volt, reggel a nyeléseknél fájt a torkom, ami estére szinte teljesen elmúlt.


A válaszokat előre köszönöm!


2011. jún. 19. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
vér akárhogy is ürül tuti nem jó jel...orvoshoz kéne menned,meg annyit inni amennyit a szervezeted is szeretne...
2011. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd orvosnak. Lehet még a vizelet színe céklafogyasztás után ilyen.
2011. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!