Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Többszörös medencecsont...

Többszörös medencecsont törésem volt, segitenétek?

Figyelt kérdés

Hello

tavaly júl.17-én tört össze a medencecsontom 4 helyen szilánkosra, össze lemezelték, instabil törésről van szó. Nem részletezték, hogy milyen pontokat érint a törés, de azt tudom, hogy a bal szeméremcsontom lett végig lemezelve illetve a bal oldalt hátul, ill. a jobb oldalon elöl. Nemsokára éves kontroll következik, és izgulok, hogy nem-e kell kivenni a fémeket belőle, ugyanis bal oldalt hátul a medence és combcsont fölött kb 10cm-rel nyomásra érzékeny az a pont, ez mitől lehet? ki szokták venni ezeket a fémeket vagy csak akkor amikor a szervezet elkezdni kidobni. Este amikor fordulok az is kicsit fájdalmas szokott lenni, még ennyi idő után is. illetve vannak olyan mozgások amik fájdalmasak inkább az ilyen derekat igénybevevők pl. amik forgó, csavaró mozdulatok.

Tehát mégegyszer, van esély rá, hogy a Rtg. olyat képet ad ami nem biztató és emiatt ki kell venni a fémeket?


2011. jún. 22. 16:22
 1/3 A kérdező kommentje:

Előre is köszi! ;)

A sérülések ill. műtétek latin neveit nem tudom megmondani, mert nem találom azt a két ujjnyi lapot amire minden fel van irva :(

20/F

2011. jún. 22. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs, azt a RTG. fogja megerősíteni, vagy elvetni,hogy mit csinálnak a fémekkel. Szomszédomnak gerinc műtéte volt, és élete végéig benne lesz a platina, amivel összefogták a szétcsúszott csigolyákat. Ez problémától függő!!!
2011. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, hát igen, viszont nekem már nyilván összeforrt a csont, igy nem hiszem, h tartania kell a fémeknek.
2011. jún. 22. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!