Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » VASHIÁNY mikorra rendeződik...

VASHIÁNY mikorra rendeződik tablettával?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után érezhető a NEO-FERRO-FOLGAMMA hatása?

Mennyi idő után tér vissza az ember energiája?


Tehát igazából nem a laboros rendeződés érdekelne /bár persze az is/, hanem a közérzeti...


Köszi szépen és szép napot mindenkinek!


2011. júl. 5. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

én 2*1 szedek baba miatt és már 2nap után érezem csakhogy most energia van de lusta vagyok

most is itt ülök ahelyett hogy mosogatnák.

:)

2011. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem mikor szedtem használt de nem sokat, most azt mondta a doki szünet legyen, de nagyon fáradt vagyok így is egész nap, mert vérszegény+vashiánoys is vagyok. 1 hét alatt éreztem a hatását, de most érzem csak a hiányát. Bár elég durva mind anyagilag mind egészségileg h mindig szinte egy életen át ezt szedjem majd fáradság ellen. Teák, meg a sport nem sokat segít rajtam se:/
2011. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Én te mennyire vagy vas és vérszegény?

Tudod mennyi a vasad meg a hemoglobin szinted?

Köszi :-)

2011. júl. 8. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt a lapomon az van h a vas 9,0-26,0-ig jó, nekem meg 7,5 van és az már jelet kapott. Hemoglobin meg 128 az jó mert 120-160-ig jó:)
2011. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Akkor ennyi vassal már te is érezted, hogy fáradt vagy.

Nekem 6 körüli a vasam és 112 a hemoglobin szintem, tehát totál vérszegény és vasszegény vagyok.

Most hogy rendszeresen szedem ezt a lórugásnyi vasat kezdem érezni, hogy kicsit kevésbé vagyok kókadt :-).

2011. júl. 11. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap kell a vasraktárak feltöltésére. Azután érdemes laborkontrollt csináltatni.
2011. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok: igen érzem h fáradt vagyok én is, már napközben majd elalszom ülve, és igaza van az utolsónak 3 havonta mennem kell vérvételre megnézik h javult e az állapotom, mikor szedtem a gyógyszert kicsivel jobb volt, de nagy változás még akkor sem. :/ Hát ez van, vashiány+vérszegénység= totális fáradság, ez jutott nekünk nem sokat tehetek ellene , eszek olyan ételeket, gyümölcsöt amiben vas van de hát nem sokat használ. Én azt szoktam csinálni h nem gondlok rá h fáradt vagyok, lekötöm magam, arcot mosok, nekem jobb tőle, de energiaitalon meg koffeinen nem élek azt nem javaslom senkinek, tönkretenné a szívét előbb utóbb. Kívánom h javuljon az állípotod neked is:)
2011. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy már helyrezöttyent a vasad. Csak szeretném leírni a saját élettapasztalatom. "Kissé fáradékony voltam", meg hullott a hajam. Gondoltam olyan régen voltam már vérvételen. Illendő volna csináltatni egyet. A vasam a 10-35 határhoz képest alacsonyabb volt. 4:) Tömették a Neo-Ferro Folgammát. Nagyjából a 2×1 annyi volt, mint halottnak a csók. Vizsgákra kellett volna készülnöm, de félig kopaszon, erőtlenül és hulla fáradtan kissé nehéz volt. Szedtem ezt a bámulatos készítményt. 2 hónap után kontroll véreredmény. A vasam már csak 2 volt:D Kissé elkezdett kapkodni a család, hogy nem lesz ez így jó. Elküldtek gyomortükrözésre, vasterhelésre stb stb. Minden oké volt egyet kivéve "reflux":D Szóval baj-bajt követett. 1,8-as vasnál már komolyan elkezdtem gondolkodni. Kaptam egy sorozatot vénába, aztán Sorbifer Durules-t. Ami barátok között is 320mg tablettánként. Én napi 2×2-őt szedtem 1280mg/nap. Gyomorfájás, gyomorégés, hasmenés és társai kíséretében. De erős voltam és kitartó. Nagyjából javulást tapasztaltam egy hét leforgása alatt. És ez fokozódott. Az én raktáraimat rendezte egy "kicsit":D 2 hónap után elértem az alsó határt.


Tanulság:

1, Ha vészesen alacsony a vasad, akkor érdemes lehet keresni egy belgyógyászt.

2, Nagy dózisú, jól felszívódó ferrosók éhgyomorra, ha fáj, ha nem. Hosszú ideig. Kizárva a felszívódási rendellenességet.

3, Illetve ha rendeződik a vér alapján a vasszinted, akkor is érdemes még pár hétig szedni a vasat, mivel a szervezet nagyjából 4 g-ot tárol. Amit nem könnyű a rossz hatásfok miatt visszapótolni.

2014. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 cocojambo888 válasza:

Én 1 hónapja gyengének érzem magam.

Volt olyan hogy kelésnél alig volt erőm felkelni,sőt olyan is volt hogy hajnalban arra keltem fel hogy alig van erőm meg kapkodom a levegő után.

Elmentem a dokihoz és azt mondta igyak sok vizet meg teázzam....ha nem múlik menjek vissza

De én nem bízom ebben...

A patikustól megkérdeztem mit ajánl gyengeségre.

És Vitaday 1x1 Vas+Folsavat ajánlott.

Szerintetek mennyi idő alatt hat?

Vagy lehet más oka ennek a gyengeségnek,tavaszi fáradtság?

Kardiológiai vagy légzőszervi?

Nem fuldoklom,nem szédülök a gyengeség közben.

Mert már roszra gondolok hogy ilyen gyengének érzem magam.

Talán a labor lenne az igazi.

2016. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet régi kérdés és valószínűleg em látjátok, de hullt nektek a hajatok a vashiánytól? Nekem kiderült az van, mert vért vettek hajhullás miatt. Az én kérdésem is az lenne, hogy mennyi idő kell amíg hat a vas tabletta(napi egyszer kell szedjem) és visszanő a hajam plusz nem hullik ki. Esélyes hogy olyan nagyon dús hajam legyen mint régen?
2022. júl. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!