Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen tüneteitek vannak epés...

Milyen tüneteitek vannak epés refluxxal?

Figyelt kérdés
Írjatok tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, akinek ilyen van! Már egy jó ideje nem szedem a gyógyszert és nekem nincs panaszom.
2011. júl. 5. 18:57
 1/2 anonim válasza:

Örülj neki,ha nincs semmi panaszod.Nekem sajnos van.Evés után,még 1 órával is kerülnöm kell a hajolást,mert a torkomba vissza jön a kaja.Ilyenkor nem tudok még porszivózni sem,(vagyis olyan dolgokat csinálni,amivel nyomom a hasamat),még biciglizni sem.Rájöttem,hogy az ideg

nagyon befojásolja.Ha valami miatt ideges vagyok,rögtön előjön.lyenkor még éjszaka is szaladok a wc-re,mert arra ébredek,hogy torkomba visszafolyik a kaja,vagy az epe.Este későn ,már nem ihatok,mert az is kiváltja.

2011. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából régebben, amikor elkezdtem gyógyszert szedni rá, sem voltak komolyabb tüneteim, a vizsgálatnál derült ki hogy van, de mondjuk a közérzetem evés után vagy máskor nem volt annyira jó, idegre nagyon érzékeny volt a gyomrom, hasam, és a mellkasomnál is éreztem lüktető érzést. Ez furcsa volt, általában ha lefeküdtem, vagy a hasat megerőltető dolgot csináltam. De ez később mind elmúlt a gyógyszerektől. Fel sosem jött semmi. Most tavasszal volt egy kisebb betegségem. Az orvos kérdezte hogy próbálkoztam-e a gyógyszer elhagyásával. Mondtam hogy nem, de utána később abbahagytam, és nem éreztem semmit. Most sem szedem.


Azért tettem fel a kérdést, mert egy külföldi oldalon mintha olyat olvastam volna hogy az epe ha ott is van, nem feltétlenül okoz panaszt, de gyomrot akkor is irritálja. De máshol ellenkezőleg olvastam. És ezért szerettem volna hallani másoktól, hogy éreznek-e maró, vagy valamilyen érzést a gyomrukban. A másik hogy azt is úgy tudtam hogy ez nem olyan könnyen gyógyul meg(bár az orvos azt mondta hogy kilehet belőle). Ezért nem vagyok teljesen nyugodt.


Köszönöm a választ, és mielőbbi jobbulást!

2011. júl. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!