Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a bajom? Mi okozhatja?

Mi lehet a bajom? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

kb 1-2 hónapja nagyon gyakran fáj a fejem. Van hogy naponta, van hogy kétnaponta,de fáj. Két fajtája van, van amikor a szemem fáj, főleg ha fény éri, olyankor ha behúnyom elmúlik, az vszeg fáradtság, plusz kicsit rossz a szemem is és csak számítógép előtt veszek fel szemüveget mert hülye vagyok. (sztem nem áll jól, kontaktlencse elég kellemetlen de előbb utobb lehet megerőltetem magam és hozzászokok) A másik pedig a tarkom lüktetése. Először csak lüktet (általában ha felállok, v ha kimegyek a melegre). Ha egyből veszek be egy fejfájáscsillapitot szinte 100%-ban kiállítja, de ha várok kicsit, akkor olyan szintre fokozódik hogy kibirhatatlan szint és olyan szinten elveszi figyelmem a fájdalom h nemtok átgondolni semmit sem meg szinte nemvagyok tudatomnál. Nah és ha ilyenkor megmérem a vérnyomásom akkor van hogy ilyen 164/112-őt mér meg ilyenek...majd mikor a fájdalomcsillapito hatására megy ki a fájdalom a fejemből visszamegy ilyen 130-140/70-80-as értékekre..Szóval az alap probléma sztem nem a vérnyomás.

Nagyon fáradékony is vagyok, régen az éjszakára ébredtem fel és akkor éltem igazán..mostmeg van mikor buliban ilyen éjfél körül aztmonddanám legszivesebben h megyek haza mert fáradt vagyok..(v éppen elkezd fájni a fejem..)

Anyum aztmondja hogy az egészet megoldaná ha rendesen aludnék (kb hajnal3tól szoktam aludni délig, de van mikor ilyen éjfél-1óra körül lefekszek és akkor is délig alszok. Aztmondja mind1 hogyha alszok 12 órát, de rossz időben, akkor az nem pihentet annyit, és ez hosszutávon ezt okozhatja..nem akarom megérteni szervezet honnan tudja mennyi az idő xD jóó tudom bilógiai óra..de akkor is..)

Azt még hozzáteszem hogy dohányzok 2 éve, napi doboz szinten:S Ezt abba fogom hagyni kb 2hét mulva lesz 17. szülinapom és onnantol akarok megkomolyodni xD de nemtom h ennek mennyi köze van a problémáimhoz..

Alkoholt hetente 1X biztos fogysztok "keményebben" (egy buli adagom kb 5-6 feles vmiből szal nemolyan durva azért..néhány haveromhoz képest..) így nyáron meg sörözgetek ugy kb kétnaponta 1-2 sör este...nemhinném hogy ez az alkoholmennyiség amit én tolok árthatna vmennyit is..

Azt észrevettem hogy a melegnek és a frontoknak köze van a dologhoz, de nem akarom elhinni hogy ez ellen nem lehet tenni semmit..könyörgöm 2naponta van front, kb 2naponta mindig szarul vagyok...törődjek bele?

Idegesít hogy eddig én voltam a legnagyobb arc mindig pörgés bulik programok...most meg ilyen visszafogott izé mert hol fáradt vagyok hol fáj a fejem..nem tudom magamat adni, mert a szervezetem visszafog. Lehet viccesen hangzik, lehet kicsit gyerekesen, de akkor is idegesít..16 évesen nem lenne szabad hogy ez legyen..fiatal szervezet meg minden..

Vérnyomásom ha nem fáj a fejem meg ilyesmi akkor olyan 130-150/70-80 attol függően hogy mit csinálok...ha járok kelek fizikai dolgot végzek akkor leülök megmérni 140-150, ha várok 5percet ülve akkor már 130-as..a második érték szinte mindig 70-80 között van..pulzus 60-80ig ingadozik..szal az is jó..

187 cm vagyok és 96kg. Nem sportolok sajnos. lehet el kellene kezddeni vmit..

Nah azt hiszem minden részletet leirtam sajnálom ha kicsit hosszúra sikerült..kérdésem a következő: Mi okozhatja ezeket a tüneteket? Mit lehetne ellene tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2011. júl. 10. 22:52
 1/4 A kérdező kommentje:
16/F, ez lemaradt:)
2011. júl. 10. 22:53
 2/4 neewollah ***** válasza:

Lehet magas vérnyomás miatt,de nekem gyanús h esetleg migrénes rohamaid vannak

Ha elmennél egy neurológushoz lehet h tudna segíteni

2011. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:) de remélem nem migrén mert az asszem nem kezelhető meg ilyesmi..
2011. júl. 10. 23:23
 4/4 anonim válasza:

ha fényre fáj a fejed, és ilyen későn fekszel le, nézd meg ezt: [link]

nagyon gyanús vagy

2011. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!