Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A gyomorsavtól már nagyon fáj...

A gyomorsavtól már nagyon fáj a mellkasom, vagyis a nyelőcsövem, tehát ott arra valami, de nagyon fáj. Valami házi gyógymód?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 19:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

1. háziorvos (lásd előttem szólók)

2. stresszkerülőbb életmód (jelenlegi felülvizsgálatával kezdve, leírt gondok, ha nem örököltek, gyakran szorongásos, túlhajszolt, "hisztis" életmód következményei

3. tünetileg vmi lúgos dolog közömbösíti a savad, sok ilyen van, pl. szódabikarbóna meg gyógyszertári készítmények szép számmal, de ez csak fokozottabb termeléshez vezet... lásd 1,2 pont...

2011. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
én is a refluxra gyanakodom. menj orvoshoz minél előbb!
2011. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 AnnAmbrus válasza:

Probalj meg almat enni amikor ég. Amellett sokkal tobb nyers zoldséget (pl. salatat)kellene enned, ami lugosit.


(Sajnos az ékezeteim nem mind mükodnek.

2011. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Salvus víz, Rennie, Maalox (ez erősebb a R.-nél) ideig óráig csillapítják a tüneteket. Én három hónapig ódzkodtam az orvostól. A háziorvos írt gyógyszert, de túl erős volt, a második, amit felírt túl gyenge. Végül már muszáj volt elmennem gasztroenterológushoz, aki vizsgálat után eltalálta, hogy mi lenne jó. Fél évig szedtem, jártam pszichológushoz autogén tréninget tanulni. Elmúlt. Ma már csak kevés étel okoz bajt.

Nem érdemes kerülgetni az orvost, mert én fekélyközeli állapotba jutottam addigra. Vágj bele, legyél túl rajta és hamarabb, gyorsabban gyógyulsz.

2011. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Az is használ, ha éjszakára magasabb párnákon alszol. Akkor éjjel nem tudja bántani a sav a nyelőcsövedet.
2011. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Menj el orvoshoz! mert apámnak is ilyen tünetei voltak és az orvos megállapította h nyelőcső fekélye van és nagyon nehezen tudott nyelni, de a gyógyszer segített neki!
2011. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 beacska19 válasza:
vegyel be egy kiskanal szodabikarbonat vizzel.az altalaban hatasok
2011. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!