Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni magammal a mozgást, és beépíteni a mindennapjaimba?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémám, hogy utálok mozogni. Kiskoromtól kezdve baj volt a gerincemmel (csigolyaelcsúszás, és sérv), amiért 12 évig fel voltam mentve testnevelésből, nem is szoktam meg a mozgást. Most az egyetemen muszáj volt tesiznem, de gyakorlatilag annyira rossz az állóképességem, hogy pl. 3 futólépés után nagyon szúr az oldalam, és minden bajom van (ilyenkor a hátamra szoktam fogni, hogy amiatt nem megy a mozgás, hogy ne legyen olyan ciki, de az még bírná). A vizsgaidőszakban egész nap a könyv felett görnyedtem, és attól is izomlázam lett, hogy lementem a pár száz méternyire lévő boltba. Szerencsére vékony vagyok, mert jó géneket örököltem, de mozgás nélkül nem fog ez így maradni sokáig. Szeretném beépíteni a mozgást a mindennapjaimba, de mivel sosem tettem, nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Ehhez szeretnék tanácsot kérni!

20/L


2011. júl. 18. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt a nyári meleg; eredj ki a strandra, mozogj a vízben, pancsolj. Először néhány percet, majd egyre többet.
2011. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, mindig is ilyen voltam. Mindenki azt mondta hogy csak az elején nehéz aztán megszeretem de nem így lett, sose szerettem. Jártam régebben hetente tornázni és úszni, majd fél évig minden nap futni de mindig nagy kínnal mentem. Úgy megy a dolog ha épp valamihez kedvem van akkor csinálom, pl. tollaslabda esténként, úszkálás a strandon, kis röplabda, ilyesmik. De hogy én naponta eljárjak egy órát futni, konditerembe muszájból, az már nem megy.
2011. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már csak a korábbi gerincprobléma miatt is tanácsos lenne úszni, a kezdéshez pedig tényleg nem is lehetne szerencsésebb időszak mint a strandszezon. Összeköthető a kellemes a hasznossal. Először csak a szórakozás, később szokás, végül szükséglet válhat belőle. Nem általános, hogy valaki annyira "anti" mozgásszerető legyen, mint az előttem szóló. Próbálj meg partnert találni a tevékenységhez. A kirándulás, túrázás is jó választás, mert azt is jó buliként is fele lehet fogni, ennek is a jó társaság a titka, hogy ne kelljen teljesítendő feladatnak tekinteni.
2011. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem mozogni. Aztán elmentem egy spinracing órára, és ott sok minden megváltozott bennem. Rájöttem, hogy igen, a mozgás akár örömet is okozhat!:) Az állóképességem iszonyatos mértékben fejlődött, a zene magával ragadott, a mozgás látványosan alakformáló, nagyon szeretem ezt a sportot. A lényeg szerintem ,hogy egy olyan sportágat találj, amiben örömödet leled. Ajánlom az olyat, ahol többen vagytok. Pl. a futást utálom én is....:)
2011. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!