Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegség? Pszichológushoz...

Pánikbetegség? Pszichológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja kaptam egy fertőzést aminek következtében sűrűn jártam pisilni.Háziorvos-gyógyszer stbstb.

Na most ezeknél a pisiléseknél mindig rám jött valami pánikroham, hogy sürgősen el kell mennem pisilni. Ilyenkor általában elkezdett remegni kezem,lábam, a szívverésem olyan lett mintha ki akarna szakadni a mellkasomból,olyan volt mintha a mellkasomra ültek volna, alig kaptam levegőt,reszkettem, izzadtam, volt pár olyan is amikor majdnem elájultam. A gyógyszer a fertőzésre hatott, a roham nem múlt el. Már kimenni sem merek a lakásból.

Itt egy példa. Tegnap elmentem párommal könyvtárba ami innen kb 15 percre van. 5perce mentünk amikor elkezdett a vérnyomásom emelkedni stb. és alig bírtam ki pisilés nélkül a könyvtárig. Majd visszafelé ugyanez, hazáig majdnem bepisiltem. Viszont itthon semmi bajom, normális időközönként járok wc-re.

Viszont a legdurvább ma volt...úgy volt hogy reggel párommal együtt elmegyünk a piacra, és itthon együtt főzünk. Nem mertem elmenni, Ő elment én most itthon ülök mert ahogy elkezdtünk készülődni hogy na akkor megyünk rám jött a remegés, szívdobogás, és elkezdtem sírni...

Nem tudom hogy ez most pánikbetegség-e, anyuban már felmerült a gyanú mert régen neki is volt.

Szerintetek?

17/L


2011. aug. 3. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Annak tűnik. Menj pszichológushoz/pszichiáterhez.
2011. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ÉRDEMES ELMENNI EGY NEUROLOGUSHOZ,A HÁZIORVOSTOL KELL BEUTALO,NEKEM IS VOLT PÁNIK BETEGSÉGEM DE PÁR HONAP GYOGYSZER SZEDÉSE UTÁN KIGYOGYULTAM,DE KELL A TE AKARAT ERÖD IS NE ENGEDD HOGY ELURALKODJONRAJTAD.jÁRJ KI A LAKÁBOL HA CSAK,A SARKIG MÉSZ DE MUSZÁJ KI MENNED MINDEN NAP
2011. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Kapcsold ki a CapsLock-ot, kérlek....
2011. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:
Igen, pánikbetegségnek tűnik. Nekem is volt, kaptam rá bogyókákat, és most már tökéletes vagyok. Nem kell izgulnod, gyógyítható. Ráadásul viszonylag könnyen, és gyorsan. Csak el kell menni a pszichiátriára. Ennyi.
2011. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Doruss ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj pszichológushoz. Tipikus tünetei ezek a pánikbetegségnek, ha jól értelmezem a szöveget, örökölhetted is. Mindenképpen menj el, minél előbb, annál jobb! Csak néhány gyógyszer és egy kis akaraterő, és minden rendben lesz!
2011. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van ,volt 1 éve kezelnek vele kicsit csillapodott de sajnos még nem mult el mindenképp pszihiátria! légy erős
2011. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azota javult a dolog, meggyogyultal?
2016. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!