Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a megoldás éjszakai végtagb...

Mi a megoldás éjszakai végtagbizsergésre?

Figyelt kérdés
Éjszakánként nem tudok elaludni, mert a vádlim és az alkarom kihűl és muszáj megfeszítenem. Furcsán bizsereg, és ha nem csinálok semmit akkor olyan, mint amikor a hideg kiráz, muszáj felkelnem és mászkálni. Szedtem MagneB6-ot és lefekvés előtt rendszeresen átdolgoztam ezeket az izmokat, de nem segített. Csak akkor enyhül ha nagyon szorosan befáslizom a végtagjaimat. Ez miért lehet, és mit próbálhatnék még ki?
2011. aug. 4. 03:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el az ortopédiára, lehet, hogy gerincprobléma (ferdülés, rossz tartás, porckopás). Gyógytorna fokozatosan, de sokat segíthet rajta.
2011. aug. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és nem biztos, hogy jó ötlet elszorítani a végtagjaid, hiszen a vérkeringés pont fekvő helyzetben jobb (visszér, trombózis esetén javasolt a fáslizás, de akkor sem javasolják éjszakára).

Illetve a magnézium-hiány mellett a calcium-hiány is okozhat izomgörcsöt (de úgy tudom, nem zsibbadást).

2011. aug. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyenem nekem is van, pont tegnap olvastam a neten utána és azt írták, hogy gerincprobléma(nekem khyphoscoliozisom van) ahogy írták itt és stressz is okozhatja(pánikbeteg vagyok)!!!
2011. aug. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerősöm magnézium+b6 vitamint szed!800 ft sok darab van benne!
2011. aug. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én napi 2*1 Magneb6-ot szedek és nem múlt el tőle, igaz nem minden nap jön elő, de hetente többször mindig és már nem csak este!!! Kívánom, hogy neked elég legyen!!!
2011. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!