Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon mitől változott meg a...

Vajon mitől változott meg a hajam?

Figyelt kérdés
Kiskoromtól kezdve hosszú, baromira dús, erős szálú és göndör (legalábbis erőteljesen hullámos) hajam volt. 13 éves koromtól vasaltam, de ha hagytam megszáradni, göndör volt továbbra is. Viszont kb fél éve szinte egyenes, véknyabb szálú és hullik is. Mi állhat a háttérben? 17/L
2011. aug. 8. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták a töredezett hajamra, hogy a női hormonok átka.:S

Szedj célirányos vitamint, hátha hiányod van valamiből és ha nem segít menj orvoshoz. A háziorvos megmondja, kihez kel fordulni, én láttam bőrgyógyászaton is "hajrendelést".

2011. aug. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

még lemaradt:

De a vasalás sem tesz neki jót, használj hővédő készítményt.

2011. aug. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A négy éves vasalás. Hővédővel, vagy anélkül. Elég badarság azt hinni, hogy a hővédő segít. Attól a 200 fok még kétszáz fok és a hajad ugyanúgy nem bírja, csak fényes réteget rak rá a spray. A kezedet is hiába kened be kenőccsel, ha megfogod a hajsütőt még összeég.
2011. aug. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jól írták ellőttem.A sok hajvasalás,hajszárítás,hajfestés meghozza a nem kívánt eredményt.
2011. aug. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a női hormonoknak ehhez semmi köze mert én is nő vagyok (ha mondhatom ezt 16 éves létemre) és nekem hajtöredezéssel (lekopogjam) nem volt problémám, igaz nekem az 1etlen kémiai anyag amit hasznalok az a sampon. Tudatosan mellőzöm a többit.

100%-ig biztos vagyok abban, amit az előzők 2 valaszoló írt.

A genetika, biztosan nem lehet a ludas, mert amint írtad, 13 évesen göndör és erős szálú hajad volt.

2011. aug. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pedig az orvos nekem szó szerint ezt mondta. Csodálkoztam is, mert olyan nincs, ahogy akkor a földön minden nőnek törik a haja. (:
2011. aug. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A vasalás biztos nem tesz jót neki, vékonyabb, töredezett lesz tőle a haj (sérül a felszíne).

Hullani viszont inkább vitaminhiánytól vagy hormonális változástól hullhat (szakaszosan mindig van ilyen egy nő életében).

Szerintem első körben hagyd a vasalást és kezdj el valamilyen haj-vitamint szedni.

2011. aug. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A vasalás miatt van. ABrátnőmnek 2 év alatt ment tönkre tőle a haja. KÉrdeztem, hogy nem sajnálja-e, de azt mondta, hogy ennek már mindegy. Gyönyörű, dús haja volt ma már csak egy kiégetett szál az egész.
2011. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is vitaminhiányra és a vasalásra gyanakodtam. Plusz fogyókúrára is. Szerintetek az is közrejátszhat benne?
2011. aug. 8. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Fogyókúra a vitaminhiányban is közrejátszhat (egyoldalú táplálkozás), ha meg drasztikus a súlyvesztés, az nôknél okozhat hormonális problémát is.
2011. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!