Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék? Tömegiszonyom...

Mit tehetnék? Tömegiszonyom van! Sírhatnékom van a tömegben! Már félek!

Figyelt kérdés

Olyannyira tömegiszonyom van h ha nagy tömegben vagyok, akkor azt gondolom h mindenki engem néz és csúnyának talál, kiröhög és ettől a tudattól annyira zavarba jövök h azt sem tudom mit csinálok: mennék világnak, össze-vissza nézek, nem tudom hova nézzek, kire vagy mire, testtartásom se tudom hova tenni, egyszerűen már sírhatnékom van. Legutóbb is menekültem, minden bajom volt, sztem mindenki hülyének nézett és majdnem elsírtam már magam....

Mit tehetnék? Hogyan tudnám ezt legyőzni? Van valaki hasonló helyzetben?


2011. aug. 13. 22:44
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
2011. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

szia

Én is ugyanilyen vagyok. utánanéztem ezeknek még régebben, lehet szociális fóbia is. Bár nem fordultam még vele szakemberhez.

2011. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt most nem fogom elolvasgatni mindet...

Valami hasznos rövid tanácsokat írjatok már légyszíves!! Nagyon félek mi lesz velem. Mit tegyek?

2011. aug. 13. 22:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent a szociális fóbia? Ezekhez annyira nem értek.. am nem csak tömegiszonyom van, hanem ha bezárnak kis helyre pl. lift, akkor ott is kegyetlen rosszul vagyok: nem kapok levegőt, elájulni készülök stb..szóval 2 fóbiám is van. Kegyetlenül rosszul érzem magam..
2011. aug. 13. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rosszul érzi valaki magát miközben emberek között van, azt szociális fóbiának nevezik, de ha nem is annyira az emberektől, hanem magától a tömegtől, vagy attól félsz hogy nem otthon vagy hanem valahol máshol,az lehet agorafóbia is. Azt pedig, hogy a zárt helyeken félsz, klausztrofóbiának hívják. Ezek lelki eredetű dolgok, ha nem akarsz ezektől szenvedni, akkor azt tanácsolom, hogy fordulj pszichológushoz, mert biztos tudna segíteni.
2011. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha ennyire rossz a helyzet fordulj pszichológushoz, nem ciki elmenni. Vagy próbálkozhatsz a patikában kapható nyugtató készítményekkel is, de nem tudom mennyire hatásos. Vagy agykontrollal ha hiszel az ilyesmiben.

Szerintem is inkább agorafóbia lesz. Mióta vannak ezek az érzéseid?

szociális fóbia: A szociális fóbiások félnek minden társas helyzettől, beszélgetéstől, ami súlyosabb lehet, ha a másik nemhez tartozó a beszélgető partner. Régóta ismert az elpirulástól való félelem (erythrophobia). Az is a gyakori félelmek közé tartozik hogy mások kigúnyolják, élcelődnek a páciensen.

2011. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

19 éves lány vagyok! Kb. 12-13 éves koromban kezdődött, aztán egyre-egyre erősebbé váltak ezek a fóbiák és már ott tartok h nagyon szenvedek tőlük annyira erősek lettek!

Lehet tényleg lelki eredetű, mert elég sokat csesztettek az iskolában h milyen vagyok (visszahúzódó, szerény, nem beszélgetős, stb.) Lehet az váltotta ezt ki belőlem h sokat csesztettek? Mert még az is a bajom h beszélgetésbe is képtelen vagyok becsatlakozni, nem tudok barátkozni se stb... sok bajom van az "emberekkel", egyedül szeretek inkább lenni és akkor tökre jól érzem magam, élek virulok!

2011. aug. 13. 23:26
 8/8 homo ludensz ***** válasza:
Elkezdted azzal ezt az helyzetet feloldani hogy ide írtál,itt nem fog senki kinevetni,de azért azt se hidd hogy egy-egy frappáns válasszal a problémád megoldódik. Nem hiszem hogy a társaságban szórakoztató figurák vagy a visszahúzódók recept szerint működnek. Kevés kivétellel nem is töprengenek rajta. Van egy énképük amiről azt gondolják hogy azok ők maguk és ezzel indulnak el reggelente otthonról.A környezet meg akarva akaratlanul lereagálja a megjelenésüket és ez oda-vissza működik. A számodra siralmasnak vélt önképeden kellene változtatnod mert a környezetet nehéz változtatni.Az nem megoldás hogy izolálod magad tartva az esetleges negatív élményektől,mert különcnek fognak tartani. Inkább értékeld fel magad!
2011. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!