Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S! Nem tudok aludni! (? )

S. O. S! Nem tudok aludni! (? )

Figyelt kérdés
Elég fárasztó napjaim vannak. 1héten 3x edzés. tanulás, meg minden.. de befekszek az ágyba és órákig forgolódok... nem tudok elaludni, reggel nemtudok felkelni. ha ez így megy tovább orvoshoz megyek, de eddig tologattam... nincs valami tanácsotok?
2011. aug. 28. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha iszol kávé, energia italt, akkor ne igyál. Most hirtelen nem jut más az eszembe.
2011. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem szoktam... max. 1-2hónaponta egy energiaitalt. mást nem :) de azért köszi :D
2011. aug. 28. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg elaludni levendulateával. Vagy valami növényi hatóanyagú nyugtató? Jobb ötletem nincs, valószínű azért nem tudsz aludni, mert túl stresszes vagy.
2011. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbálj lazítani, valszeg nagyon fel vagy pörögve.

Meleg tejet is ihatsz lefekvés előtt, vagy citromfű teát, illetve egy jó meleg fürdő (csökken a vérnyomás), akár relax fürdőgolyókkal. Mindig azonos időpontban próbálj lefeküdni, és elalvás előtt ürítsd ki a gondolataidat, ha tudsz meditálj, végezz autogen tréninget.

2011. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

érdekes, mert annyi ember panaszkodik, fiatalok is, hogy álmatlansággal szenvednek, én még soha nem tapasztaltam ezt.

ágyban olvasás, klasszikus zene, tea, levendula illat... ezek segitenek.

túlzásnak tartom a gyógyszerezést.

2011. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kényelmes az ágyad?
2011. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Takard le valamivel a szemed, és ha zaj van, használj füldugót (ha bírod; citromsárga az nem olyan kemény).
2011. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát, elöször is ne stresszelj! Aztán ne igyál olyan italokat, amikben koffein van. Lefekvés elött már ne gondolkozz semmin, szellöztesd ki a szobád, igyál meleg tejet, teát, használj szemmaszkot(én sokkal nyugodtabban alszom, amikor rajtam van)! Az interneten még rákereshetsz tippekre, hogy jobban aludj!
2011. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 yuda ***** válasza:

Nem írtad, de az a tipem, túlhajtod magad és én úgynevezem "rögeszmés" gondolataid vannak. Ezalatt azt értem, nem tud pihenni az agyad, nem akaratlagosan állítod le amikor akarod, nem arra gonolsz amire akarsz, hanem csak forog, csak forog, csak forog maga körül, mintha önálló életet élne.

Megoldás lenne, ha visszazökkennél üzemi fordulatszámra, mert túlpörögsz. A végét pedig jól látod, orvos- ha nem tudsz leállni magadtól.

2011. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél be nyugtatót vagy altatót!
2011. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!