Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi van velem? Miért csinálom ezt?

Mi van velem? Miért csinálom ezt?

Figyelt kérdés
Az lenne, hogy szerintem segítségre lenne szükségem. Néha, elég gyakran rám jön egy olyan, mintha az agyam nem érzékelné, nem "hinné el" azt amit szemmel, vagy kézzel érzékelek. Ez így nem annyira érthető, de írok pár példát: Kimegyek becsukni a garázst meg a kaput, és egy csomószor megrángatom a lakatot is meg a kilincset is, mert hiába győződtem meg róla egyszer hogy be van zárva, mert ugye nem nyílik ki, de belülről van egy olyan érzésem, h lehet h nem néztem meg jól, és nyitva hagytam. Ezért sokszor megrángatom a kilincset és a lakatot. Vagy amikor vezetek ( nyugi tudok vezetni, nem vagyok közveszélyes :) ) állandóan a kéziféket nyomogatom, h valóban kiengedtem-e, hiába nem tudom már lejjebb nyomni és a gombot is be tudom nyomni, olyan mintha az agyam nem "hinné el" ezért újra és újra ellenőriznem kell. Vagy hogy más példát is mondjak, felkapcsolom a kocsin este a világítást, és látom h visszajelzi a műszerfal hogy felkapcsolt, mégis néznem kell egyfolytában vagy nem tudom h "felfogjam". Ránézek, és látom h világít, meg persze sötét van és látszik h fel van kapcsolva, de mintha az agyam nem fogná fel. Ez miért lehet? Mit tehetnék ez ellen? Kérlek segítsetek.
2011. aug. 30. 23:39
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!


[link]


Ez alapján bővebben is utána tudsz nézni.

2011. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
azért mert már reflexből zárod be a garázst és észre se veszek h be zártad :-) én is így vagyok vele. elmegyek a házból bezárom a kaput és 40métertől visszafordulok és megnézem h bezártam-e :D
2011. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tulhajszolt, ingerult? Ez annak a tunete is lehet, tehat lazitani kellene, pihenni.

Feltetlen menj el egy orvosi kivizsgalasra,s ott kapni fogsz gyogyszert, ami segiteni fog.

2011. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez nem agyi probléma hanem pszichés eredetű...

Egy szakember sztem tudna segitnei!

2011. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, szerintem csak kicsit stresszes vagy, meg nyugtalan. Én pl. ötperceként megnézem, hogy megvan-e a kulcsom, mobilom, benézek a táskámba többször is, pedig az előbb is benne volt, amit keresek, ha kiszámolva viszek pénzt, akkor nézegetem a pénztárcám, hogy megvan-e mind.

Kicsit szorongás-szerű. :D

2011. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Am mindennel így vagyok, ha szerelek is vagy bármi, mindent egy csomószor "leellenőrzök". Ja és nem tudom van-e hozzá köze de a tenyerem meg a talpam eszméletlenül izzad mindig. Belső feszültség lenne? Am ritka az amikor el tudok lazulni, mindig kattog vmin az agyam, hogy amit csináltam jól csináltam-e nem hagytam e ki vmit, vagy nem felejtettem-e el vmit. (Pl. szereltem a motort azután, vagy a kocsit csináltam ezután is.)
2011. aug. 30. 23:56
 7/10 Yarra ***** válasza:
100%

Én megértelek, mert hasonló cipőben jártam. Lehet égés, de én meg olyasmit csináltam pl., hogy bezártam a lakásom ajtaját és mindig 3-szor MUSZÁJ volt megnyitnom, mert talán az első 2 alkalommal nem jól próbáltam ki és mégis nyitva maradt. Akkoriban utánanéztem, már nem emlékszem pontosan hogy hívták, de az első válaszadó belinkelése hasznos lehet. Én személy szerint nem mentem orvoshoz, hanem úgy próbáltam "kigyógyulni" belőle, hogy egyszerűen miután bezártam az ajtót, tudatosan koncentráltam és úgy nyomtam le a kilincset, elmondtam magamban (mintegy megerősítve magamat), hogy az ajtót jól bezártam, és bármennyire is volt egy belső késztetésem hogy ellenőrizzem le még 2-szer, nem tettem, pedig majd megőrültem a késztetéstől. Néhány nap "szenvedés" után észrevétlenül elmúlt. Úgy értem, egyszer csak észrevettem, hogy Jé én nem csinálom azt többet.


Szerintem is valami lelki eredetű lehet. Ha nem segít semmi, érdemes lenne egy orvost felkeresni.

2011. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mintha magamat olvasnám :) Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget :) Mostantól tényleg megpróbálok ellazulni.
2011. aug. 31. 01:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló dolgaim vannak.Ugyanúgy a kulcsokkal,a zárral, a mosógép csapot is háromszor megnézem pedig elsőre elzártam.Vagy a vasaló kihúzása is ilyen dolog,éjjel felriadok hogy nem húztam ki,pedig csak kamu az egész.És még sorolhatnám.Lazitani nekem sem ártana,de elég nehezen megy minden téren.
2011. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem vagyok egyedül :S
2011. aug. 31. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!