Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pénteken a vizeletvizsgálat...

Pénteken a vizeletvizsgálat kimutatott egy kevés Candidát, ezért a doki mondta, hogy kevesebb olyan ételt kell fogyasztanom, amelyben élesztő van. Kevesebb édességet kell ennem. Nektek bejött ez a diéta?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak élesztőt nem ehetsz meg édességet. Ha belekezdesz, akkor 100%-ban be kell tartanod a diétát, az nem elég, hogy "kevesebbet" eszel, mert a kevés is táplálja a gombát, így semmi értelme kínozni magadat.

Az elején még húst is alig lehet enni, kenyérből csak élesztő nélkülit, semmit, amiben fehér liszt van, semmit, amiben cukor, sajtokból sem mindent, gyümölcsöt korlátozottan, és a szénhidrátokat is nagyon meg kell nézni. Semmi alkohol.

Mindezt 3-6 hónapig kell csinálni, különben semmi értelme. Közben egyszer sem rúghatsz ki a hámból, ez nem olyan, mint a fogyókúra.

Van egy gyógytea, bioboltban láttam, azzal lehet még próbálkozni.

2011. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el, hát nem egyszerű. A legnagyobb gondom, hogy a párom nem akarja megenni ezeket.


Elvileg nem ehetsz semmit, amiben élesztő vagy cukor van. Tejtermékből max. joghurt, gyümölcs semmi, aszalt sem!, kenyér csak tk lisztből, élesztő nélkül készülve (én most rozslepényt csináltam, összegyúrtam vízzel és egy kis sóval, és tepsiben megsütöttem, de legközelebb rudakat fogok csinálni szezámmaggal), de ilyen kenyérpótlékokból is csak keveset szabad enni. Semmi hús vagy hasonló, tojás sem!


Logikusan működnie kell. Egy barátnőmnél működött is. Hát meglátjuk :)

2011. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!