Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Menjek orvoshoz vagy kúráljam...

Menjek orvoshoz vagy kúráljam magam tovább?

Figyelt kérdés
Szombat reggelre torokgyulladással keltem. Plusz néha zúg a fülem és szinte egyfolytában fáj a hátam. AspirinC-vel, teával és mézzel kúrálom magam. Mára a torkom egy fokkal jobb lett, de az orrom nagyon elkezdett folyni, és a hátam talán még jobban fáj. Lázam nincs. Gondolom, nem lehet tüdőgyulladás.
2011. okt. 10. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, a tüdőgyulladás nem ilyen.


Torokgyulladás miatt felesleges orvoshoz menni még akkor is ha lázad van ( kivéve persze, ha kell igazolás, vagy táppénzes papír...).

Én évek óta nem voltam orvosnál, évente egyszer általában elkapok valami hasonlót, láz, torokfájás, orrfolyás stb...

Gyógyszert feleslegesen nem szedek, helyette ott vannak a jól bevált természetes gyógymódok: gyógytea, méz, citrom és (nem viccelek!!!) a házi pálinka.

Persze ez utóbi mértékkel, épp csak pár cseppnyi fél óránként-óránként, gargalizálni vele, nagyon jól fertőtleníti a torkod hiszen alkohol.

2011. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kell papír. Anyámnak és apámnak is jópárszor volt olyan tüdőgyulladása, amely nem járt lázzal, ezért anya rágja a fülemet, hogy kérjek időpontot. De ha mégsincs ilyesmi bajom, akkor olyan ciki egy kis megfázással orvoshoz menni.
2011. okt. 10. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán furcsának tűnik, de a nagymamám,ha náthás volt akkor egy kis pohárba tett házi pálinkát. Vattát mártott bele,és az orrát azzal tamponálta. Egy nap alatt elmúlott a náthája.
2011. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs hasmenés, hányás, láz, akkor talán nincs nagy baj, de én azért inkább elmennék. A "régi szép időkben" még nem volt annyi féle vírus, mint manapság. :)
2011. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Feltetlen menj orvoshoz! A hatfajas es a fulzugasa miatt, igy a kessobbiekben nem fogsz mas tunetektol szenvedni, ami majd a nem kikezelt gyulladas lesz az okozoja pl.
2011. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is elmennék. A háziorvosi ellátás ingyenes, azért fizetem a TB-t, hogy amikor szükségem van rá, akármilyen kis szarság miatt, akkor részesüljek az ellátásból. Ha nem veszed igénybe, akkor lemondasz arról, amiért biztosítást fizetsz. Ha még diák vagy, akkor a szüleid jogán vagy biztosított, tehát ugyanez érvényes.

Én hátfájással ezerrel tepernék az orvoshoz, legfejjebb megnyugszom, hogy nincs semmi baj.

Nem oltattunk soha H1N1 ellen, de megbeszéltük, hogy a legkisebb megfázással is orvoshoz fordulunk, mert a tüdőgyulladásba nem 5 perc alatt lehet belehalni, és lélegeztetőgépre se 5 perc influenza után kerül valaki. Ha időben elkapják, nem lehet belehalni. És én pl. nem vagyok lázas típus.


Aki itt azt írta, hogy ne rohangálj minden szarral orvoshoz, az csinálja úgy, ahogy neki jó. De ha te nem kapsz időben gyógyszert, és nagyobb bajod lesz, nem jöhetsz ide vissza reklamálni, hogy rossz tanácsot adott.

2011. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!