Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a legolcsóbb C vitamin,...

Melyik a legolcsóbb C vitamin, és hol lehet megvenni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 00:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönet a sok válaszért! Tök jó a sok zöldség és gyümölcs, de amíg ilyen drágák a gyümölcsök, addig ez az egyik legdrágább vitaminforrás, és ugyebár itt az a kérdés, hogy melyik a legolcsóbb ;)


Mi is eszünk zöldséget és gyümölcsöt, de -amint írtátok is páran- minimum napi 1000mg C vitamin bevétel kell egy felnőtt embernek az egészség megőrzéséhez. Tehát minimum egy milliomos nyúlnak kellene lennem ahhoz, hogy ezt zöldségekben és gyümölcsökben vegyem magamhoz télen :D


Ha csak azt nézzük, hogy egy paprikában 190 mg van (nyáron napon érlelt paprikában, és nem a télen kapható fakó színű vízízű droid paprikákban!) akkor is meg kellene enni ebből naponta 5-6 db-ot nyersen (már ha lenne) Annyira meg nem vagyok bevállalós, hogy napi 18 db citromot fogyasszak, bár az sem kerülne kevesebbe ;)


Huhh, kiszámoltátok mennyi pénzbe kerülne ha mindezt napi szinten meg kellene venni a család minden tagjának??? Persze egy normális világban lehetséges lenne, de ebben az "emberek világában" nem sokaknak adatik meg ez a lehetőség.


A "Jó közérzet" C vitaminjának utána nézek, köszönet érte!!


Aki tud még olcsó C vitaminról az feltétlenül írjon! :)

2011. okt. 11. 21:03
 12/20 A kérdező kommentje:

Ez a jó közérzet C vitamin 1000mg-os, 30db és 1400ft [link]

Ma vettem egy Rose Hips nevű C vitamint 1525ft-ért ami 1020mg-os és 40 db-os, tehát olcsóbb. ...ja, a teszkóban fellelhető az illatszerek környékén ;)

2011. okt. 11. 22:16
 13/20 A kérdező kommentje:

nagyon ráálltam erre a témára :) találtam egy ilyet akit érdekel: [link]

de majd megkérdezem a gyógyszertáros néniket, remélem nem fognak lehurrogni

2011. okt. 11. 22:44
 14/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok a Jó Közérzet vitaminos.

Köszi a tippet, a Tescóban meg fogom nézni.

2011. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

...nincs mit,

amúgy elírtam, mert nem 1020 hanem 1200 mg-os ez a Dr Chen Rose Hips nevű C vitamin

2011. okt. 11. 23:29
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Évajulinak: sajnos a vérkép csak arról ad tájékoztatást, hogy abban a pillanatban mikor vért vesznek tőled, milyen anyagok vannak a véredben, de azt sajnos semilyen eddig ismert módszerrel nem tudják tesztelni, hogy a sejtjeid mennyi vitaminhoz jutnak hozzá. Ezt csakis a közérzeten, és a betegségekre való hajlamon lehet lemérni, és vizsgálni lehet, hogy pl. az erek milyen állapotban vannak. Ezt pedig úgy csinálják, hogy megvizsgálják mennyire rugalmasak, és ebből következtetni lehet, hogy kap-e elegendő C-vitamint a szervezeted, hogy tudjon kollagént előállítani, amit a C-vitamin ELÉGSÉGES!!!! mennyisége nélkül képtelen volna megtenni, ezért van ma Magyarországon ennyi szív-és érrendszeri beteg ember. Tehát ha te csak a gyümölcsökre hagyatkozol mint vitamin forrás, akkor hosszútávon károsodnak az ereid, mert a gyümölcsökben lévő C-vitamin mennyiség sajnos erre a kollagén-előállításos játékra nem elég. Úgyhogy, ha netán vannak visszereid, vagy van egy kis súly-többleted, vagy fáradékonyabb vagy mint egy 16 éves, vagy vannak kisebb-nagyobb bőrhibáid, akkor ne hagyd magad átverni azoktól akik lebeszélnének a C-vitamin szedéséről, mert mindabban amiket előbb leírtam, csak ennek a létfontosságú vitaminnak a rendszeres, napi szinten való elégséges bejuttatása tud neked segíteni.
2011. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Egyetértek az előttem szólóval!


A gyógyszertárban adtak aszkorbinsavat, kb 1800ft-ot fizettem méréssel együtt 20dkg-ért. Szerintem ennél olcsóbban már nem lehet hozzájutni sehol. A gyógyszerész azt mondta, hogy ez szerinte is a legjobb módja a C vitamin pótlásnak. Köszönet még egyszer a tanácsért ;) Már csak az a kérdés, hogyan adagoljam? Honnan tudjam, mennyi 1000mg?

2011. okt. 12. 22:03
 18/20 A kérdező kommentje:
áhh 200g, nem dkg :D
2011. okt. 12. 22:06
 19/20 anonim válasza:
57%
"A gyógyszertárban adtak aszkorbinsavat, kb 1800ft-ot fizettem méréssel együtt 20dkg-ért." Kedves Kérdező! Nem kell kijavítani: ez így korrekt. a 20dg az 200gr, jól értettük. A rutin és cink bevitelről a C-vit. mellé ne felejtkezz el! /Már leírhatom, mert sajnos nem lehet kapni, csak Németo-ban: a L...-ben volt az Optisana terméke, Vitamin C+Zink Kapseln.699.- és 799.- Ft-ért árulták. A 100gr ascorbinsavhoz mindenképpen keress kiegészítő cinket!/ Érdekesség: az átlagember/laikus úgy tudja, hogy a C-vit. nem tárolódik. Nem vitatom! De... A háziegér pl. tárolja az aszkorbinsavat, s stresszhelyzetben(!) olyan mennyiségűt képes mozgósítani, mintha egy átlagtömegű felnőtt 3-5000mg/nap mennyiséget fogyasztana - testtömegre vetítve! Hasonló - csak jóval kisebb mértékű - tárolódást találtak az embernél is. Nem tudom elhinni, hogy az orvostudomány a háború előtti kutatásokhoz képest nem fejlődött volna ezen a téren is. Csak ugye az információnak valahogy "nem érdeke", hogy mindenkihez korrektül eljusson. Ha olvasok egy kutatási eredményt, akkor azonnal azt kezdem keresni, hogy ki finanszírozta a vizsgálatokat. Az adagolásról: van grammos mérlegem, nekem fél teáskanál a megfelelő adag. De ha elosztod napi három részletre, az még jobb. Csak az ital, amiben feloldod ne legyen testhőmérsékletnél melegebb. Ez vonatkozik a méz melegítésére is. Ekkora adaggal nem lehet nagyot hibázni. A felszívódást, felhasználást pedig valóban elősegíti a bőséges zöldség, gyümölcs, gabona és olajos mag fogyasztása. Jó egészséget!
2011. okt. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Aszkorbinsav (C-vitamin) 1 kg 1900Ft

Aszkorbinsav (C-vitamin) 10 dkg 360Ft

Aszkorbinsav (C-vitamin) 640mg 90db kapszulában 1490Ft


[link]

2013. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!