Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Daedalon tabletta bevétele...

Daedalon tabletta bevétele után mennyi idő múlva lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy ne legyen belőle baj. :)
2009. ápr. 30. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
MINEK AKARSZ ALKOHOLT FOGYASZTANI FŐLEG HA ILYEN GYÓGYSZERT SZEDSZ?
2009. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A hatása max. 6 órán át tart, de a teljes lebomlása ennél hosszabb idő. Ha javasolhatom, a bevétel napján ne igyál, de a 6 órát mindenképp tartsd meg.
2009. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: Köszönöm, hogy aggódsz értem! Azért elmagyaráznám a helyzetet:


Nem szedem ezt a gyógyszert gyakran, csak nagyon ritkán. Pontosan azért, mert csak ritkán van rá szükségem. Vannak azonban olyan alkalmak, amikor nem étkezem úgy, ahogy otthon, mert máshol vagyok, és ilyenkor gyakran rosszul leszek. Ilyenkor persze nem fogyasztok alkoholt. Most a gyógyszert megelőzés érdekében szeretném alkalmazni. Szeretném leszögezni, hogy a rosszulléteim oka valószínűleg nem egyszerűen a táplálkozáson múlik, és volt olyan, hogy hamburgerek után is jól éreztem magam (nem voltam rosszul). Aznap, amikor a gyógyszert beveszem, természetesen eszem ágában sincs részegre vedelni magamat, de ha egy jó társaság egy sörre invitál, akkor azt nem szívesen utasítanám vissza. Ez talán érthetetlen, de hidd el, egyáltalán nem olyan nagy hülyeség.


Egyébként pedig nem vagyok bolond, így hát főként azon gondolkodom, hogy a tablettát vegyem be, és mondjak le mindenféle alkoholról aznapra, vagy fordítva. És még egyszer leszögezném, hogy nem addig iszom, amíg nem hányok, hisz pont a rosszullét elkerülése a lényeg. Egyébként pedig a problémám inkább pszichológiai vagy idegrendszeri eredetű, legalábbis ennek elég nagy a valószínűsége.


Szóval köszönöm a figyelmeztetést, és nehogy félreérts, felpontozlak.



Második válaszoló: Köszönöm szépen! Szintén hasznos volt a válasz.

2009. ápr. 30. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért tisztázzuk, a Daedalon egyébként nem gyomorpanaszokra van, hanem hányingerre, szédülésre, elsősorban utazási betegség jellegűre.
2009. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, köszönöm!


A kérdés már nem aktuális, de ettől még lehet rá válaszolni. Végül is nem vettem be Daedalont, és nem volt gond. Röviden ennyi.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2009. máj. 4. 09:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg: a daedalon hányás elleni gyógyszer... és mi van ha alkoholt iszol rá?
2010. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
én sörre vettem be de semmi bajom nem lett :)
2013. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó régi de hátha valaki olvassa és hasznára válik. Szóval én a daedalon bevétele után 1,5 órával utána ittam meg 2 (5%-os) sört és olyan álmos lettem... Elfelejtettem hogy hgy bevettem a gyógyszert azért ittam. A daedalon egyébként álmosító mellékhatással bír, amit soha nem éreztem, de úgy látszi kaz alkohol kihozza.
2018. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat az ezeréves kérdésemre! Örülök nagyon, hogy nem csak a "hülye vagy" lehet a válasz, hanem az is, hogy "álmos leszel, de nem halsz bele". :)
2020. dec. 25. 13:17
 10/12 xpvadasz válasza:
Hát én alkohol okozta hányásra kaptam azt a gyógyszert, de még élek. Nem tapasztaltam semmi mellékhatást.
2021. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!