Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok rendesen aludni?

Miért nem tudok rendesen aludni?

Figyelt kérdés

Már nem is emlékszem, hogy mikor kezdődött, de tudom, hogy nem volt mindig így. Már szabályosan utálom a lefekvést, mert egyszerűen nem tudok egy pihentetőt aludni. Ha fáradt vagyok, akkor elég hamar elalszom, de hajnali 2-3 körül felkelek és onnantól kell 2-3 óra mire visszaalszom, ráadásul legtöbbször arra kellek, hogy rettenetesen fáj a fejem és/vagy a nyakam, aztán akárhogy fordulok sehogy sem kényelmes és néha már sírni tudnék, mert olyan álmos vagyok, mégsem tudok visszaaludni, csak órák múlva. Ez már legalább 10 éve kínoz, de egy évben egyszer-kétszer van olyan időszakom, hogy ez pár napra elmúlik és rendesen végigalszom az éjszakát és kipihenten ébredek, de aztán kezdődik minden előröl. Már mindenfajta párnát és kombinációt kipróbáltam (kispárna, nagypárna, együtt a kettő, gyógypárna, párna nélkül...stb.), de semmi sem jó. Van, hogy egyszer azt hiszem, hogy sikerült megtalálni a megfelelő párnát, aztán pár nap múlva már nem tudok azon sem feküdni. A másik ami rettenetesen zavar, hogy nincs olyan éjszaka, hogy ne álmodnék valami oltári hülyeséget. Lehet, hogy mindenki mindig álmodik, de azért a körülöttem élők mind azt mondják, hogy ők este nem álmodtak semmit, vagy legalábbis nem emlékszenek rá. Én minden éjszaka álmodom többször is és mindre emlékszem.:( Nem is lenne ezzel baj, de olyan érzésem van, mintha az álmaim is lefárasztanának, nem tudom tőlük kipihenni magam, mert vagy arra kelek, hogy teljesen leizzadtam, vagy sírva fakadtam, vagy zihálok, vagy csak iszonyatosan ver a szívem. Másnál is van ilyen, vagy csak én vagyok ilyen selejtes?:( Vagy normális ez egyáltalán?

24/L


2011. okt. 20. 08:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Kipróbálom és pozitív leszek!:)
2011. okt. 20. 12:19
 12/14 anonim válasza:
Sok sikert hozzá, és csak nyugi. :) Ha még idegesíted is ezzel az egésszel magad, akkor tuti tényleg nem fogsz egy jót tudni aludni. Aztán majd írd meg mik a tapasztalatok, éreztél-e változást!
2011. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Asszem ,hasonló cipőben jártam én is, mint te. Nem mondom, hogy minden tünet elmúlt, de klasszisokkal jobb.

Az álmok maradtak, de már úgy fogom fel lefekvés előtt, hogy "mozizok". Oltári baromságokat álmodok, minden pillanatra élesen emlékszem.

Először is azzal kezdtem az "alvás javító tréninget", hogy átrendeztem a hálószobát. Nekünk áthidalós szekrénysor volt az ágy felett, azt megszüntettük (szétszedtük), és az ágy is máshová került. Aztán esténként rászoktam a citromfű teára, már-már szertartás, ágyban ülve lassan elkortyolgatom, már ez önmagában megnyugtat.

Ráadásul elkezdtem sportolni, heti 3x tuti ájultan alszom, 7-8 km futás után.

Ha éjjel felébredek, tudatosan nem kezdek el gondolkodni. Bekapcsolom a tévét, nat.geo, vagy discovery, az a legjobb, ahol narrátoros dokumentumfilm megy, arra odafigyelek, nem kezd el járni az agyam, és szépen vissza is alszom.

Most egy fél éve már működik, bár így is van heti 1, vagy inkább havi 2-3 alkalom, amikor összetörten ébredek, de még mindig jobb, mint előtte szinte minden éjjel.

Remélem, tudtam segíteni valamit, üdv.

2011. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én eleve rossz alvó vagyok, de évente párszor rámjön az, hogy nem tudok normálisan aludni, aminek aztán megvan a következménye nappal. 2 kisgyerekem van, és így pláne nem könnyű...

2 hete már ott tartottam, hogy 4 napon keresztül csak 1.5 órát tudtam aludni éjjel. Nappal meg semmit. Elmentem dokihoz, írt fel nekem Milgamma N injekciót. 6 darabot kaptam eddig, minden nap 1et és érezhetően minden jobb lett, szépen fokozatosan napról napra. Tudok aludni, nem rémálmodok, nem riadok fel és nem idegeskedek nappal sem. Ez direkt az idegekre hat, csak B vitaminok vannak benne. Esetleg egy próbát megér. Van B vitamin komplex tabletta, Eurovites, azt is kipróbálhatod. Én inkább injekció párti vagyok, mint tabletta (azoktól ugyanis rosszul vagyok) Ezután már csak heti 2 alkalommal kell szúratni magam, szintfenttartás gyanánt.

2011. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!