Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem magam ilyen...

Miért érzem magam ilyen rosszul este?

Figyelt kérdés

Heti kb 5x szoktam biciklizni 35-40 percet. Azt figyeltem meg, hogy amelyik nap nem bicikliztem, azon az estén amikor már az ágyban fekszek, olyan magas a vérnyomásom, hogy hallom a fülemnél a lüktetést, szabályszerűen rosszul vagyok ilyenkor. Magas a vérnyomásom, hülye érzés van a gyomromban, hányingerem van...


Ez miért lehet? Pszichés alapon esetleg? (bűntudatom van, amikor nem biciklizek - fogyózok amúgy..)


16/L


2011. okt. 22. 15:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy magas a vérnyomásod?Méred rendszeresen?

A tüneteid inkább idegi alapon vannak, nem kifejezetten a vérnyomástól.

Ezek a tünetek a vércukor ingadozásával, a folyadékháztartás ingadozásával is kapcsolatban lehetnek.

Amelyik napon sportolsz, akkor valószínűleg többet is iszol és talán máshogyan is étkezel.Ebben ragaszkodj egy nagyon szigorú rendszerességhez, hogy ilyen téren ne legyen nagy ingadozás.Ne koplalj étkezések között, inkább kevesebbet egyél többször.Sok zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét fogyassz!

Vigyázz arra, hogy a biciklizés, a mozgás mellett a lazítás is mindennapos legyen.Jót tenne a masszírozás és a relaxáció.Az izom feszültség és az idegi feszültség okozhatja elsősorban a kellemetlen dobogást a füledben.Ilyenkor tudatosan lazítsd el a nyakizmaid, pár nyakkörzés, egy kis masszírozás azonnal enyhíthet a problémán!

2011. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A biciklizős napokon kb fél literrel iszok többet. Tehát olyankor 3 és fél liter víz/tea biztos meg van.


Ma elkezdtem délelőtt biciklizni, de túl fáradtnak éreztem magam hozzá. Most nemsokára 5 óra, és már érzem a mellkasomban azt a hülye érzést.. :SS

2011. okt. 22. 16:13
 13/15 A kérdező kommentje:
tehát úgy értettem, hogy 5 perc után abbahagytam a biciklizést.
2011. okt. 22. 16:13
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor gondoltam a filmnézést, (mivel nincs időd) amikor lefekszel és nekiállsz gondolkodni és bűntodatot ébreszteni magadban, ilyenkor nézd a vidám filmet ágyból, ez eltereli a gondolataidat és talán hamarabb el is alszol.
2011. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Csak du. 5 óra körül van bűntudatom.

Nagyon rossz alvó vagyok, ennek köszönhető a kb 4 órás szenvedésem is esténként :( Ennek nincs nagyon köze a biciklizéshez szerintem

2011. okt. 22. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!