Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek abbahagyása után kigyógyultatok vagy nem? Mennyi ideig szedtétek?

Figyelt kérdés

Én csak 3 hónapig.Másfél hónapig szedtem egész szemet,utánna felet s negyedet. 2 hete elhagytam,de megint nem jól vagyok.A rossz gondolatoktól nem tudok szabadulni és a sírógörcs kerülget.Nem kívánok enni se.Most tegnap vettem orbáncfű teát s azt iszogatom.Bár csak este ittam egyszer.

Azt se szeretném,hogy újra elkezdjem,mert ezt nem lehet letenni?!


2011. okt. 27. 08:40
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Hát ez az,hogy lehet,hogy nálam is már függöséget okozott.

Most az se megoldás,hogy újra elkezdem szedni.Mert tény,hogy jobban leszek,kikapcsol és nem fogok rosszakra gondolni,de ha aztán megint elhagyom megint kezdődik minden előről.

S volt már olyan is,aki azt írta,hogy rákot kapott a gyógyszertől.Nem írta ugyan melyiktől,így nem tudom.

Valami gyógynövényes nyugtatót tudnál ajánlani?

Te meggyógyultál,ahogy abbahagytad?S miért hagytad abba Zoloftot?Mellékhatás volt neked is?

2011. okt. 28. 08:03
 12/28 anonim ***** válasza:
A Zoloft az egy elég régi és úgymond elavult szer, valóban sok mellékhatással. Elhiszem, hogy rosszul voltál tőle. Egy barátnőm szedi a Rexetint, és neki beválik, de nem vagyunk egyformák. Én citalopram hatóanyagút szedek már több, mint egy éve (Citapram,majd Citagen), és a kezdeti mellékhatások után (szájszárazság, étvágytalanság, nyugtalanság), kb. 1 hónap után hozzászoktam, és meg vagyok elégedve vele, nem akarnék váltani. Sajnos természetes alapú hangulatjavítót nem ismerek, a szorongásra, alvászavarra még a gyógyszerek előtt egy Nervenpflege nevű gyógynövényes tablettát szedtem.
2011. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

A barátnőd mennyi ideje szedi a Rexetint?


Ezeket meddig lehet szedni?


Most orbáncfűteát iszok,de nagyon fáj a fejem!!

Lehet,hogy attól????

2011. okt. 28. 09:51
 14/28 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns nem is okoz függőséget, csak a nyugtatók, és nem lehet ilyen kevés ideig szedni, mert kb 3 hónap mire tényleg jól lesz.

Ha viszont sok volt a mellékhatása ennek a gyógyszernek akkor meg ki kell egy másikat próbálni, nem feladni!!!

Amúgy egyiktől nekem is megindult a tejem, de jött a következő gyógyszer és attól nem.

Nem szabad feladni, próbálgasd, melyik jó a te szervezetednek.

2011. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Én mint említettem csak a Zoloft-ot szedtem, és amikor saját szakállamra leálltam már soha többet nem nyúltam gyógyszerhez. Nem segített csak rosszabb lett minden. fülzúgásom nem volt, de öngyilkossági hajlam kezdett kialakulni és a teljes feleslegessé válás érzése. Nekem inkább pszichésen volt rémisztő. A gyerek sem adott erőt...türelmem sem volt hozzá. Ami mégis arra késztetett hogy leálljak az a saját magam iránt érzett emberi tisztelet. Hisz élni akartam és gyereket nevelni. Ezt nehéz elmondani. Nagy küzdelem volt. De mindent megért. (pl. kezdetben sosem álltam a metró peronhoz közel, nehogy...)

Az antidepresszánsok függőséget alakítanak ki az agyban, ami odáig juttat, hogy már a gyógyszer irányít. Nekem az segített sokat, hogy azt sikerült teljesen logikusan végiggondolnom, hogy mitől jutottam arra a szintre, hogy gyógyszert kelljen szednem. Ha felismered a tényt, tisztába jössz azzal hogy mi váltotta ki a depresszió érzését nagyon sokat segít. Végig kell pergetned magadban könyörtelenül az eltelt időt...Fiatal lehetsz, biztosan vannak melletted szerető emberek. Ők sokat tudnának segíteni. De erről inkább nem itt beszélgetnék veled, hanem privátban, természetesen ha te is így látod.

Akárhogy is döntesz, NE ADD fel és minél hosszabb ideig szedsz antidepresszánst annál kevesebb esélyed van a normális életre. Most halt meg egy ismerősöm lánya: öngyilkos lett. 16 éves volt, antidepi függő....Ügyes vagy, te vagy az erősebb!!!!!

2011. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Szia!


Írtam privit!!!!!

2011. okt. 28. 16:59
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem a szervezetnek ha megtalálják a megfelelő antidepresszánst, csak segíthet, nem ronthat az ember állapotán.
2011. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek vissza controllra,de szerintem biztosan újra kell szedjem,mert elég pocsékul vagyok.Egyszerűen a rossz gondolatoktól nem tudok megszabadulni s ettől nagyon szorongok.Hányingerem is van tőle,de vot,hogy már hámytam is.Este ittam egy pohár orbáncfú teát lefekvés előtt,de az nem,hogy lenyugtatót volna inkább úgy feltúrbozott,hogy még aludni se tudzam tőle.Így egész ájszaka szintén csak szorongtam.

Már gondoltam beveszek egy fél frontint 0,25,hogy megnézzem mennyire segít átvészelni a napot!Ehhez hozzá lehet szokni ilyen kisadagban?

Hát nagyn el vagyok keseredve,mert nem tudom mikor fogok ebből kilábalni?

Lehet,hogy tényleg kevés ideig szedtem a REXETINT?

S ha csak napi félel szedném az nem használna?Mert így szedtem a mellékhatások miatt s lényegesen jobban voltam.

2011. nov. 4. 07:21
 19/28 anonim ***** válasza:

Ha jobban voltál, mikor szedted, akkor inkább térj vissza rá, és az orvossal beszéld meg az adagot...Gondolom, a mostani helyzetednél még a gyógyszer is jobb lehet!

(Én vagyok a "Citagen-es")

2011. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Mi újság?

2011. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!