Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért kérdezte az orvos?

Mért kérdezte az orvos?

Figyelt kérdés
Most voltam dokinál,mert fáj a torkom,meg a garatom.Megállapította,hogy hörghurutgyulladásom van.mért kérdezte,hogy véres-e amit felköhögök?Vagy mindenkitől megkérdezi ezt?Elég hipohonder vagyok.Azért kérdezem.
2011. okt. 28. 10:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kicsit megnyugtattál.Megy a zöld kéz.:)
2011. okt. 28. 10:44
 12/17 anonim válasza:
Azért kérdezte,mert ebből tud következtetni,hogy mennyi és milyen súlyosan van letapadva.A keresztlányomnak volt nemrég véres a köpete.Baromira megijedtek azonnal orvos aki mondta nincs semmi baj "csak" az történt hogy érfal mentén van letapadva és ahogy köhög megrepedt egy kicsit az ér.Persze ez ugyanúgy meggyógyul beavatkozás nélkül,mint az orrban lévő ér ami nekem rendszeresen elpattan,de gondolom még többeknek is...
2011. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. okt. 28. 10:48
 14/17 anonim ***** válasza:
kedves hypochonder...ülj le a kicsi hátsódra és nyugodj meg szépen...az ég világon semmi komoly bajod nincs,max 2 hét és el fog múlni...nekem visszatérő hörghurutom van,minden ősszel és minden tavasszal kijön,mert annyira gyenge az immunrendszerem..már megszoktam,igen,majd' be szakad a hátam és a tüdőm olyankor, és fura/meglepő dolgokat köhögök fel,de már orvoshoz sem megyek vele...a neocitran+kamillatea+robitussin+Cvitamin mindig megoldja a dolgot...
2011. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.Már nem félek annyira.Mindenkinek ment a zöld:)
2011. okt. 28. 10:53
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha egy orvos alapos munkát akar végezni, akkor megkérdezi a betegétől, hogy volt-e véres a köpete, a váladék milyen színű volt (ha magától nem kérdezi, de te láttad, hogy milyen volt, nyugodtan mond el). Ahhoz, hogy az ember korrekt diagnózist tudjon alkotni, szükséges a beteg részletes kikérdezése. Amúgy kórházban is az anamnézisfelvételnél meg kell kérdezni erről a betegeket, még akkor is, ha nem ilyen jellegű panaszai vannak.

Szóval nyugodj meg, nem azért kérdezte, mert valami komolyabb betegségre gyanakodik, pusztán csak alapos volt.


Egy ötödéves orvostanhallgató

2011. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2011. okt. 28. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!