Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi baja apunak?

Mi baja apunak?

Figyelt kérdés
Apunak fáj a szive és ma volt orvnosnál és az orvos beutalta a korházba de apu nem akkar menni azt mondta az orvoshogyha nem megy be megfoghalni tudom hogy van valami még mert kérdezte apu hogy nagyon kopaszodik e sztetek tényleg meg foghalni?
2011. okt. 25. 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted, ha nem vizsgáltatja ki magát, akkor azt honnan tudná bárki is kajakra megmondani?
2011. okt. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Én egy 49 éves nő vagyok, kétszer volt infarktusom, kétszer voltam szivkatéterezésen, ami egyáltalán nem fájt, nem éreztem semmit. Inkább csak az utókezelés kellemetlen, mert 1 napig feküdni kell, lehetőleg mozgás nélkül. Próbáld rábeszélni apukádat, hogy menjen be a kórházba, mig nem késő, mert sajnos azt gondolom, az orvos nem mondott volna ilyet, ha nem lett volna rá oka. Az apukád biztosan szeret benneteket, és szeretne minél tovább veletek lenni. Ne hagyjatok neki békén, igenis be kell mennie a kórházba, mig nem késő. Mondd meg neki, hogy örüljön, hogy egyáltalán van erre még esély, hiszen nagyon sok emberről nem is derül ki a szivbetegség, csak akkor, amikor jön az infarktus, és ilyen esetekben bizony nagyon gyakran már késő. Nekem két unokatestvérem és egy barátom halt meg percek alatt infarktusban, mindannyian az ötvenes éveik elején. Holott ha idejében orvoshoz mennek, még ma is élhetnének.

Mondd meg neki, hogy ezt nem teheti se magával, se veletek, és hogy neked még nagyon sokáig szükséged van rá...biztosan megérti.

2011. okt. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De mégis miért nem akar bemenni?

Bemegy, csinálnak egy EKG-t. Semmi extra, félmeztelenre vetkőzik, ráragasztanak pár tappancsot és kész. Nem érez semmit, nem fáj...

Ha ott látszik vmi bibi, akkor megmondják mit kell tenni.

Apumat pl. meg kellett szívkatéterezni. Ez volt már vagy 10 éve, azóta is jól van. Ha akkor nem megy el orvoshoz, vszínűleg már nem is élne, mert meghalt volna szívinfarktusban.

Ne legyen már hülye basszus felnőtt ember létére.

2011. okt. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
második kösz a választ értelmes volt , és igen szeret minket és mondjuk neki de fél csak nem tudom mitől és hord valami tapasztot a szivén is m indennap kell cserélni vérnyomása magas cukros is, és 3napig valami gépet kéne rápakolni bent a korházba szteem ettől fél :((((( nem tudom hogy mi lesz
2011. okt. 25. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Eloszor is, ha eddig meg nem kaptatok senkitol se, semmifele diagnozist, es semmifele kivizsgalast, akkor vidd el edsapadat, kivzsgalasra, mivel mi, innen a tavolbol, nem tudunk diagnozist adni.


Tovabba, az egyaltalan nem normalis, hogy valakinek ilyen sok egeszsegugyi problemaja van. Hogy valakiknek a szive is faj, cukorbeteg is, a vernyomasa is magas, es hogy meg valami tapaszt is viseljen.


Kerdezo, nem akarlak megijeszteni, de az szokott lenni, hogy tonkremegy az ember VESEJE, ha huzamos ideig tart a magas vernyomas es a cukorbetegseg kombinacioja.


Es, ha nem mukodik az ember veseje, akkor az mar egy nagy es gyogyithatatlan betegsegnek szamit, es akkor mar sajnos eleg keso az, hogy a megelozesen gondolkozzunk.


Ha nem mukodik az ember veseje, akkor alig van valami valasztasa az embernek. *Dializis*-nak hivak azt a korhazi procedurat amit akkor muszaj ujra es ujra vegigcsinalni. Orakig (vagy neha napokig) egy-egy gépre kell hogy rákotozze magat az ember, bent egy korházban, HA nem mukodik az ember veseje.


A dializisnak a celja, hogy mechanikailag, gepi modszerrel megszurje az ember a sajat veret. Azaz hogy kiszedje a szennyezo anyagokat az ember verebol.


Kerdezo, szerintem is az lehet, hogy attol fél edesapad. Sajnos egyik korhaz se kepes olyan elmenyt teremteni ami az atlagosnal kellemesebb vagy szebb.


Gyerekek, legyen ez tanulsag, szamotokra is! Vigyazzatok az egeszsegetekre! Mert ha nem vigyaztok, akkor ti is oda fogtok jutni!

2023. okt. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!