Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan győzzem le a szorongáso...

Hogyan győzzem le a szorongásomat?

Figyelt kérdés
Elég rég óta szorongok, kb. 2 éve. Orvosnál sose voltam ezzel, tisztába vagyok vele hogy különösebb bajom nincs, mert ha lefoglalom magam pl( takarítok, olvasok) semmi bajom. Általában este, vagy olyan napokon amikor semmit sem lehet csinálni akkor tör rám. Ilyenkor nehezen kapok mély levegőt, gombócot érzek a torkomban néha rázom a lábam. Próbáltam rájönni mi lehet a szorongásom hátterében eddig sikerteleül. Hogyan tudnám teljesen megszüntetni ezt? Nagyon kellemetlen :S

2011. okt. 29. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy megszüntesd, kell tudni az okát. Gondolkozz el, h mi lehet az életedben, amivel nem vagy megelégedve... ha nem tudod rá a választ, a pszihológus talán igen. Ne érts félre, de ha évek óta meg van akkor egyszer idelye lenne felkeresni egyet, ( ezt tapasztalatból írom(!)), mert sajnos ritkább esetekben tudja az ember saját maga megszüntetni.

Amit megpróbálhatsz, az a rendszeres sport, pl. kocogás, vagy bármi ami friss levegön történik, redndszeres vitamindús étkezés, és a léleknek is egy kis kedvesség: hobbik, mint wellness, szaunázás, vagy jógázás amivel lazítani tudsz. Ezek nekem beváltak!

2011. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) A szorongás okát bárhogy is próbálom keresni csak 1 dologra tudom visszavezetni: Nagyon meg akarok felelni az emebreknek, évek óta az alakommal küzdök. Nem vagyok túlsúlyos csak éppen nem a csontsovány kategóriába tartozom, és ezáltal mindig rondának érzem magam, úgy érzem soha semmi sem jön össze, se a párkapcsolatok terén sem sehol :S
2011. okt. 30. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A szorongásod egyértelműen lelki eredetű. Sztem azzal tudod legyőzni, ha lelkileg stabilizálod magad. Foglalkozz egy kicsit a magad nyugalmával.


Üdv

2011. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!