Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szorongáso...

Hogyan győzzem le a szorongásomat?

Figyelt kérdés

21éves vagyok, mindig is volt önbizalmam. De..van a családban egy bizonyos "fekete bárány", aki állandóan vergődik meg csapkodja az ajtót, meg fenyegetőzik, sztem a kutyámat is bántja, bár még nem láttam, csak furcsa, hogy mindig szalad hozzám, ha meglátja ezt az embert. Lopkod mindent amit lát, volt hogy a DVD lejátszónkat elvitte amíg nem volt itthon senki, és eladta, aztán hónapokig tagadta, de végül beismerte. Anyukám tartja el, mivel egy paraszt mocskos hajléktalan, de mégis anyám testvére.. Állandóan veszekszik minden miatt mindenkivel és én már teljesen kivagyok készülve, hogy napi 5órát alszok mert mindig a veszekedésekre kelek fel, rettegek, hogy mikor fog valakit megütni, hogy mikor gyújtja ránk a házat, ilyesmi..Ez kb. 1 éve megy, addig más városban tanultam, és apukámnál voltam (elvált szülők), de apához már nem tudok menni.

Mit tegyek? Hogyan "barátkozzak" meg a gondolattal, hogy egy elmebeteg, mocskos, tolvajjal élek együtt?

Egyáltalán normális, hogy ennyire rettegek? Teljesen lefogytam már, székrekedésem is van, nem járok el a barátaimmal, mivel ha nem vagyok itthon, azon töröm a fejemet, hogy vajon él-e még a család többi tagja vagy nem..

Elköltözni nem tudok- és nem is akarok- mivel amit én megkeresek azt félretesszük egy részét, a többit anyának adom, hogy el tudja tartani magát..meg azt a mocskot..

Rendőrségen egyáltalán fel lehet jelenteni valakit, visszatérő lopás miatt? Elvinnék vagy csak kap egy pénzbírságot, (amit úgyis anyám fizetne ki)..??


2011. okt. 22. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán normális,hogy rettegsz...énis rettegnék.Ajánlanám,hogy próbáljatok elbeszélni ezzel a személlyel,hogy miért is csinálja ezt.Lehet talán lelki jellegű probléma,eztmár nemtudom.Amúgy ha lopott,azt bíróságon fel lehet jelenteni.Gondolom nem csak pénzbírságot kapna ezért,valamivel többet.
2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki fogsz készülni idővel.Szerintem meg csak a szája nagy.Amelyik kutya ugat nem harap.Helyedbe elkapnám és úgy össze verném hogy meggondolja legközelebb mit csinál.
2011. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni, mert nem fogja fel. Hát amikor lop, a saját anyja meg testvére elől veszi el a kaját..most is a holnapi kaját elvitte, letagadja, de ugyebár holnap ünnep, hova menjünk boltba kajáér?:S
2011. okt. 22. 17:00
 4/9 anonim válasza:

Szia! 19 L vagyok, én az apukámmal jártam így pár éve. Akkor még együtt volt édesanyámmal ( Már elváltak, hál istennek). Sajnos elég nagy alkoholista volt, ahogy te is mondtad már én sem jártam el otthonról sehová, mert féltem, hogy bánt valakit. Állandóan sírtam miatta, elég érzékeny/ művész lélek vagyok és állandóan engem talált meg amikor bepiált. Pszichológushoz kellett járnom évekig, és volt, hogy még hajnal 2 kor nem tudtam elaludni, mert annyira szorongtam, meg remegtem. Szal átérzem a helyzeted.


Édesanyád nem tud esetleg elmenni a bíróságra és hozatni valami távol tartó végzést, pl arra hivatkozva, hogy már idegileg ki vagy tőle készülve. Mondjuk menj el pszichológushoz és neki is mond el amiket itt leírtál. Ő adni fog róla egy papírt, ezt pedig a bíróságon figyelembe kell venniük. Meg, ha van tesód őt is vidd el. Ha látják, meg van róla bizonyíték, hogy ennyire rettegtek tőle, akkor csak tudnak valamit tenni. Aztán, ha szép szóval nem megy el, akkor hívhatjátok a zsarukat, és, ha netántán van képe velük is ellenkezni, akkor le is csukhatják.


Remélem tudtam segíteni! :) És sok kitartás nektek!

2011. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Előző vagyok! Anyum mondta, hogy, ha nem résztulajdonos a házatokban, akkor simán feljelenthetitek a rendőrségen is. Akkor van egy kis bibi, ha van része a házban. Ő... és beszélhettek a körzeti kirendelt családsegítőkkel, akik még azt is eltudják intézni, hogy nektek, ne kelljen ügyvédet fizetni meg ilyenek. :)
2011. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát úgy van nálunk, hogy a ház nagyim tulajdona, ha ő meghal, anya meg a testvére tulajdonában lesz és ha eladnák, akkor feleződik az összeg. Csak ott van bibi, hogyha esetleg meghalna nagymamám, akkor anya nem tudná fenntartani a házat, mivel a gáz csak télen havonta 80ezerben is benne van, de a testvére sem tudná(munkanélküli) meg azt sem lehet, hogy a testvérem kifizeti anyának a részét és elmegyünk..Sehogy sem lehet, de ha kiabálunk vele, hogy ne lopjon, akkor bosszútáll és felveszi a gázt, hogy anya fizethesse, azt meg nem lehet, hogy anya nem fizeti ki, mert akkor kikapcsolják. Igaz a nagybátyám külön házban lakik, de a gázt nem lehet külön, hogy ő fizesse sajnos. Pedig ez lenne a megoldás, hogy ő fizesse a saját részét, aztán nemtudja fizetni elvinnék..csak hát ez lehetetlen:S
2011. okt. 22. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak a szám nagy, de szerintem én is úgy helyreruháznám a kis férget. Az ilyennek nincs helye a Földön egyszerűen, nem is tudom minek él az ilyen. Helyre kell tenni szépen, feljelenteni úgy se fog
2011. okt. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ő bosszúálló is és majd felveszi a gázt, meg egész nap megy a tvje, hogy anya fizethesse a számlát:S Mert már rég énis megverettem volna, de anya szerint csak nekünk lenne bajunk belőle:S Pedig a börtönbe majdnem bevitték az elmegyogyóba, mert "nem javult" az állapota, de a végén összeszedte magát és kiengedték még a börtönből is..hogy utána itthon minket zaklasson..és ha ráhívjuk a rendőrséget, letagadja, meg tök normálisan viselkedik, és a rendőrök azthiszik, hogy mi vagyunk a k*csögök:S mert senki nem él velünk és nem tudja, hogy igazából milyen..:S
2011. okt. 23. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:
B6 vitamint árulnak a gyógyszertárba amiből 30 db 420 kb a gyógyszertárba Probáld ki Napi 3X1 Szerintem segitene mindegyket 2 DL vízzel vedd bee :) vagy még magnéziúm mellé :) :P
2012. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!