Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy leküzdjem a...

Mit tegyek, hogy leküzdjem a szorongásomat?

Figyelt kérdés

Sajnos nálam ez a szorongás már évek óta tart.Általános iskolában volt egy barátnőm,de átment másik osztályba és megszakadt köztünk a kapcsolat.Egyre visszahúzódóbb lettem,kirekesztve éreztem magam az osztályban,nem beszéltem senkivel és emiatt nagyon sokat bántottak az osztálytársaim.

Már alig vártam,hogy elballagjak és középiskolába mehessek,azzal a reménnyel,hogy ott majd elfelejtem ami eddig történt velem és az új környezet,osztály majd jót tesz nekem,lesznek barátaim.Még az első napokban jól éreztem magam,próbáltam beszélgetni egy-két emberrel,de később rájöttek,hogy milyen csendes vagyok,így mások társaságát kezdték keresni.A 4 év úgy telt el,hogy egész nap ültem a helyemen és nagyon magányos voltam.A bezártságom miatt egyetemre se mertem jelentkezni,pedig szívesen mentem volna Sopronba,de tudtam,hogy koleszosnak kellene lennem és nem tudnék beilleszkedni.Most ott maradtam a régi sulimban felsőfokú szakképzést tanulni.

Félek,hogy idén sem tudok megváltozni,barátokat szerezni,mert van pár régi osztálytársam is,akik a 4 év során csendesnek ismertek meg és ez miatt nem merek új emberekkel ismerkedni.

Már nagyon elegem van,hogy nem tudok kitörni ebből a szorongásból,szeretnék végre barátokat szerezni és megnyílni.

Kérlek segítsetek!Mit csinálnátok a helyembe?


2011. szept. 1. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyan evvel küzdök amióta középsuliba kerültem, és megszakadt a kapcsolatom a barátimmal. Nekem addig fajult már, hogy pánikrohamaim is vannak. Azon gondolkodom hogy orvoshoz kéne mennem. Mert ez így nem állapot.
2011. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem próbálj meg nem stresszelni, nyiss az új emberek felé. Keresd a hozzád hasonlók társaságát, hozz fel témákat és beszélgess velük. Tudom milyen nehéz ez, én is hasonló cipőben járok. Régen még rengeteg barátom volt, aztán egyik napról a másikra megváltoztam. Valahogy már nem tudtam úgy beszélgetni mint régen, emiatt ők furcsán kezdtek rám nézni amitől még jobban elcsendesedtem.

Ennek már több éve, a közösségben most sem tudok olyan önfeledten beszélgetni, de van pár barátom akikkel jól elvagyok.

Sok sikert, remélem menni fog. Szurkolok. :)

2011. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!:)

18:54:Ha van kedved beszélgethetünk

2011. szept. 3. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!