Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségben szenvedek?

Humpok Mária kérdése:

Pánikbetegségben szenvedek?

Figyelt kérdés
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni egy nagyon fontos ügyben. Már több mint 1 hete rosszullétek gyötörnek engem ami rohamokban jelentkezik. Úgy érzem,hogy azon nyomban meghalok a tüneteim a következők: légzési nehézségek, heves szívdobogás, néha kéz zsibbadás, nyugtalanság, állandóan fel alá járkálok nem tudok egy helyben megmaradni de az az érdekes,hogy nem fáj semmim. Voltam vérvételen is és az eredmény azt mutatta ki,hogy semmi tesi problémám nincs. Teljes laborvizsgálatot végeztek rajtam de sajnos a rosszulléteim azóta sem múlottak el nem tudom,hogy mi lehet a bajom. Azt mondták a kórházban ha az eredményem jó lesz akkor pszichés eredetű betegségem van. Nem tudom,hogy kihez forduljak nem tudok így élni minden nap csak rettegek,hogy mikor leszek rosszul. A papíromra az volt ráírva,hogy pánikbeteg vagyok de én ezt nem hiszem mivel nemcsak beképzelem ezeket a rosszulléteket. Valaki azt ajánlotta,hogy menjek el a pszichiátriára és ott majd segítenek nekem de a bátyám azt mondta,hogy oda semmiképp ne menjek mert az embereken csak kísérleteznek mindenféle gyógyszerekkel amiknek olyan mellékhatásai is lehetnek,hogy öngyilkos lesz valaki. Nagyon tanácstalan vagyok nem tudom,hogy kihez forduljak a bátyám azt mondta,hogy lélekgyógyászhoz kéne fordulnom és ő tudna segíteni nekem lehet megpróbálom remélem lesz neki eredménye. De kérlek titeket ha valaki tudna valamit ajánlani azt segítsen nekem és tanácsoljon valamit. A segítséget előre is köszönöm.
2011. okt. 31. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség!!! ! éve vagyok, tudom!!! A tüneteket nem Beképzeled, hanem a feszültség, idegesség okoz testi tüneteket, de ebbe senki nem halt bele, ne aggódj, próbálj megnyugodni!!! Pszichiáterhez kellene elmenned!!! Nekem a pszichiáter a 2*2dl citromfű teát ajánlotta+ 2*1 Magneb6-ot, amíg nem jutsz el orvoshoz, addig próbáld ki nagyon jó!!!
2011. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*4éve
2011. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen pánikbetegség. Nekem ugyanilyen tüneteim vannak/voltak, csak nekem nem csak a kezem zsibbad, hanem az arcom a mellkasom a hasam is... Tudom, hogy milyen rossz ez, amikor alig kapsz levegőt, és azon gondolkozol, hogy nem kellene-e a mentőket kihívni. De aztán elmúlik. Szerencsére nekem már nagyon rég volt,( lekopogom) és ha elő is akarna jönni akkor meg elterelem a figyelmemet. Szerintem is jót tenne ha valami lélekgyógyászhoz/természetgyógyászhoz elmennél, de ha gyógyszert akar felírni akkor azt semmiképpen se fogadd el. (kivéve ha gyógynövényes.) Én is szedtem ilyeneket mint pl. Nervenpflege. De nekem nem sokat segített... Nálam azért nem jelentkezett már nagyon rég mert nem gondolok rá. Nem kell vele foglalkozni és elmúlik. Tudom, hogy ez nem könnyű, nekem is vagy 1 évbe tellett. Tudom, hogy most mit érezhetsz. Nekem akkoriban egy pokol volt az életem. Nemcsak, hogy pánikrohamaim voltak, hanem még depressziós is. A suliból egy csomószor haza kellett jönnöm, a rohamok miatt. Aztán itthon már megnyugodtam. Amúgy ez lelki eredetű, ha nem mutatott ki semmit se a vérvétel akkor tényleg csakis a gondoltaidban kell keresni a problémát és megfigyelned azokat a helyzeteket amelyekben előjön a pánik, és át kell gondolnod, hogy mi válthatja ki abban a helyzetben. Amit én ajánlani tudok neked, ha előjön a pánik meg a zsibbadás, akkor ha tudsz kezdj el mozogni, sőt ha bírod kezdj el kocogni vagy futni. Nekem ez mindig segített és el is múlt a mozgás hatására a rosszullét. Még a biciklizés is jó. Vagy kezdj el mély lélegzeteket venni, tanuld meg az úgynevezett jógalégzést. Ha úgy érzed, hogy kezdd előtörni belőled a pánik akkor azt még csírájába folytsd el és kezdj el mozogni, lélegezni, másra figyelni...

Amit még ajánlani tudok neked az egy oldal ami a pánikbetegség leküzdésével foglalkozik/ és nekem akkoriban sokat segített: [link]


És ami a legfontosabb! Ne igyál kávét! Az ugyanis felpörget, gyorsul a szívverésed és előhozza a pánikrohamot :S Én már régóta csak pótkávét iszok, mert már két korty kávé is előhozza a pánikrohamomat.

2011. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget akkor mégis csak pánikbeteg lennék? De ezt már nem lehet elviselni régen nem voltak ilyen problémáim és nem értem,hogy miért most jött elő. Minden esetre megpróbálok elmenni a lélekgyógyászhoz és ha az sem sikerül elmegyek a pszichiátriára és remélem,hogy tudnak majd segíteni és olyan gyógyszert adnak ami jó lesz. Sajnos ezek a rosszullétek még nyugalmi állapotban is előjönnek és néha pár óráig is eltart állandóan nyugtalan vagyok és nem tudok mély levegőket venni. Akkor szerintetek mégis a pszichiátriára kéne menjek? És ott mit csinálnak?
2011. okt. 31. 10:14
 5/12 anonim ***** válasza:
A pszichiátrián beszélgetnek veled, hogy mit érzel stb. és gyógyszert írnak fel, mondom próbáld ki amit írtam, legalább addig míg nem jutsz orvoshoz!!! És igen, általában teljesen nyugodt állapotban jön a roham, én nem egyszer ébredtem pánikrohamra, pedig alvás közben igazán nem volt min stresszelnem!!!
2011. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném megkérdezni,hogy ilyen citromfű teát hol lehet kapni? Recept nélkül is adják? Ha rám jönnek a rosszullétek akkor én egy frontin nyugtatót szoktam bevenni de csak egy felet. Nem akarok nyugtatókon élni ahhoz még fiatal vagyok nagyon. De mindenképpen ha vége az ünnepeknek orvoshoz fordulok mert így nem tudok élni még étvágyam is alig van.
2011. okt. 31. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Citromfű teát gyógyszertárban recept nélkül lehet kapni, én is azt iszok, pánikbeteg vagyok 2 éve, néha úgy érzem hogy megfulladok, meghalok mindent bemesélek magamnak, sajnos le kell valahogy küzdeni! próbálj meg nyugodt lenni és fontos hogy legyen mindig valaki melletted akivel el ütöd az időt ! És ne gondolj rá!
2011. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még tudni,hogy ez a betegség gyógyítható? úgy hogy többé soha ne jöjjön elő? Amióta ebben szenvedek már minden naptól csak félek és nem akarok én így élni ahhoz még túl fiatal vagyok szerintem. Megnézem,hogy szerdán a lélekgyógyász tud e segíteni és ha nem akkor veszek a gyógyszertárban valamilyen nyugtatót vagy pedig azt a citromfű teát. Ha netán rám jönnének a rohamok akkor mit tegyek? hogy állítsam meg? vehetek be frontint?
2011. okt. 31. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem pánikbetegség, csak a szívritmus meglódulás és az abból fakadó tünetek miatt az ember úgy bepánikol, mint ha már haldosna. Ezt ezután "fejleszti" magában, hogy pánik beteg vagyok és előbb-utóbb ezt el is hiszi.

Ez valamiféle idegi szívritmus-zavar, csak nem tudja senki, mitől keletkezik. Lehet akár száz kivizgálás is. Valamikor trimepranolt szoktak adni a ritmus visszaállítására, de szerintem a legmegfelelőbb a helyes, mély lélegzési technika. Jógásoktól, vagy máshol ezt el lehet sajétítani.

2011. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nekem nincsenek semmi testi problémáim hiszen voltam vérvételen is és negatív lett az eredmény. Sőt már EKG-t is csináltak ami azt mutatta ki,hogy a szívemmel nincs semmi baj.
2011. okt. 31. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!