Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg ennyire igénytelenek...

Tényleg ennyire igénytelenek lennénk?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésben találkozok azzal a felvetéssel, hogy elég csak hetente egyszer (max. kétszer) tisztálkodni.

Először csak azt hittem, hogy valami feszültségkeltő kérdésről van szó, de azóta csak szaporodnak az ilyen jellegü kérdések.


Rám már akkor is a frász jönne, ha egy nap nem tudnék normálisan lezuhanyozni.


Tényleg a vízen kell spórolni és pont ebben a formában?

Vagy csak lusták, igénytelenek az emberek?



2011. nov. 1. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igénytelenek és hülyék. Olvasd tovább, azért akar az idióta asszony hetente fürdeni, mert neki bunda kell... Én minden nap fürdök, és 1500 ft a vízszámlám... Tehát akkor most 15 évig nem fürdik, hogy megvehesse a bundát?
2011. nov. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tisztálkodások száma és mértéke kultúránként változik. Lehet, hogy ami nekünk szokatlan, az más kultúrákban teljesen hétköznapi dolog. Mindenesetre azokon a kérdéseken én is ledöbbenek, amikor azt részletezik, hogy csak hetente és egy vízben fürdik a család. Én mindenesetre elég kellemetlenül érzem magam, ha nem tudok lezuhanyozni reggel a munka előtt és este lefekvés előtt.
2011. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó,hogy nem lehet tisztálkodni. Hanem arról,hogy nem kell mindennap fürödni. Csak nálunk tartják a fürdést az egyedüli tisztálkodási módnak. Külföldön sem fürdenek kádban mindennap.

Zuhanyozni is lehet,de rendesen megmosakodni is. Ezt nem igénytelenség.

2011. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

@18:45

A fürdés az emberek 85%-ánál a zuhanyzást takarja, szerintem.

2011. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mi két éve kivetettük a kádat, mert szinte soha nem használtuk. Mindenki zuhanyozni szokott.

Az más kérdés, hogy azóta egyszer-kétszer jó lett volna belefeküdni egy fárasztóbb nap után, de én most kizáróag arról beszélek, amikor a tisztálkodásról van szó.


Továbbá nem érdekel, hogy külföldön mennyire igénytelenek az emberek. Szerintem alapvető dolog a mindennapi tisztálkodás.

2011. nov. 1. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen itt alapvető dolognak kellene lennie, de bizony vannak a világon olyan országok, ahol nem áll rendelkezésre ennyi víz. Ha neked is mérlegelned kellene, hogy iszol és öntözöl (legyen ennivalód) vagy tisztálkodsz, te is másképpen gondolkodnál. Például Delhiben még a leggazdagabbak is csak napi néhány órán át élvezhetik a vezetékes víz kényelmét.
2011. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha semmi dolgom egy nap és nem is izzadok meg, nem szoktam zuhanyozni. Minek? Koszos lennék a saját ruháimtól? De ha végigdolgozom a napot és kicsit (vagy nagyon) megizzadtam, vagy egész nap mászkálok a városban, utána természetes, h lezuhanyozom. Összességében heti legalább 5-ször, de inkább 6-szor zuhanyozom - hidegebb időben. Nyáron minden nap (akár 2-3szor is), mert meleg ellen is jó, meg aktívabb életet is élek olyankor és többet izzadok kevesebb ruhában (ami miatt több kosz is ér).


A bőrnek egyébként nem tesz jót, ha folyton szappanozzuk, vagy tusfürdővel "sikáljuk"... bizonyos területeket sokszor pl elég csak vízzel lemosni.

A másik dolog meg az, h miért is kell saját magunktól undorodni? Ez a tisztaságmánia csak azóta működik, mióta megtehetjük.

2011. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ahol nincs elegendő víz, ott nyilvánvaló, hogy mások az értékrendek.

A heti min. 5-6 zuhanyozás, még azt mondom elfogadható abban a felállásban amit leírtál, de sokan még nyáron sem képesek tisztálkodni ahogy az itteni kérdésekből ez többször is előkerült.


Egyébként nincs szó undorról, csak egyszerüen zavar ha nem fürödhetek le (zuhany).

És szerintem másokat is zavarna ha felszállnék valamilyen tömegközlekedési járműre úgy, hogy nem zuhanyoztam néhány napja.

2011. nov. 1. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!