Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 hete szedem az antidepresszá...

3 hete szedem az antidepresszánst, és nem segít, most érzem a legrosszabbul magam, hagyjam abba a gyógyszert?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 06:39
1 2 3 4 5
 11/43 anonim válasza:
51%
Miért csak gyógyszert tudtok ajánlani meg drogot. Létezik gyógynövény is a világon, amivel nagyon sok betegség kezelhető. Minden gyógyszernek van mellékhatása, újabb betegség és újabb gyógyszer. Ördögi kör. Tavaly Magyarország 160 milliót költött gyógyszerre és 150 milliót élelmiszerre. Szerintetek ez normális? Egyébként van egy "imune" és "genio" nevezetű gyógynövény, amely kiválóan helyettesíti az andidepresszáns gyógyszereket. Remélem kipróbálod, ha segítség kell kérlek írj. Üdv.
2011. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Dettyna22 válasza:

Semmiképp se hagyd abba! Légy türelemmel és bízz az orvososságodban. Ha elhiszed tényleg segíteni fog.:) Nekem is segített/segít. Én egy Escitil nevűt szedek.

Eleinte amikor elkezdtem szedni, fél év után abbahagytam (mert a rádióban hallottam ezekről az orvosságokról), amit azóta is bánok, mert legalább 1 évig kellett volna szednem, de visszajött a szorongásom,a félelmeim és magamba zárkóztam, a barátnőmmel képtelem voltam beszélgetni, ami csúnyán végződött. Azóta persze újra kezdtem a kezelést, de most tovább fog tartani :/ Sz'al inkább szedd addig amíg az orvosod ajánlja.

Ne félj, jobban leszel! Bízz magadban :)

Ha valami van, nyugodtan írj privát üzit, nem harapok! :)

19/L

2011. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Dettyna22 válasza:

Még valami:

Amikor legelőször elkezdtem szedni, eleinte nem éreztem, hogy segítene, de lassan kezdtem jobban lenni.

2011. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
Lehet homeopátiával kezelni depressziót?Úgy értem komolyabb depressziónál használnak ezek a szerek ugyanúgy mintha szintetikus gyógyszert szedne a beteg?Bocs hogy vissza kérdezek (holott nem én vagyok az eredeti kérdező),de én nem hiszek a homeopátiában,viszont meglehetne győzni,ha valóban van rá bizonyíték,hogy müködik a betegeknél.A gyógyszerész barátnőm egyszer azt mondta,homeopátiás szert akkor szedjek,ha van egy vastag pénztárcám,és jó nagy adag hitem.Merthogy placebó hatáson alapul,és a komolyabb betegségeknél már nem müködik.
2011. nov. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem igazán mély depressziót nem lehet kezelni homeopátiával, csak valami enyhe kis depit!!!

Enyhe hangulatingadozásra jó lehet...

2011. nov. 8. 08:02
 16/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd abba még egy darabig, hiszen kell ennyi idő, hogy hasson. Csak ha már több hét elteltével sem javulsz, akkor mondd el az orvosodnak, és ő új gyógyszert fog neked írni.

A homeopátia szerintem nem ér semmit, a gyógynövények meg csak enyhe depresszió esetén hatnak. Közepes vagy súlyos depresszió esetén mindenképp szükséges a gyógyszer. Ezt kell kiegészíteni pszichoterápiával. Ha találsz egy jó pszichológust, le is teheted egy időre a gyógyszert. Egy újabb depressziós epizódnál újra szükség lesz gyógyszerre, de sokkal rövidebb ideig, mintha nem járnál pszichológushoz.

2011. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Én már egy hangyabokányit jobban vagyok, de még nem vagyok a régi!
2011. nov. 8. 15:45
 18/43 anonim ***** válasza:
Innen már javulni fog az állapotod. Nem olyan mértékben, hogy holnaptól semmi bajod, de lépésről lépésre jobban leszel. Próbálj meg relaxálni és hinni a gyógyulásban. Egészítsd ki a kezelést Neuroptim B vitamin komplexxel. Nekem ez sokat segített. Én már meggyógyultam, csak ez utóbbit szedem. Kezdjél el sportolni valamit /futás, úszás, aerobik, v. bármi/ napi szinten. 20 perc aktív sport felér egy antidepresszáns hatásával. Ez bizonyított tény. Ha jobban leszel, még két hónapig folytasd a gyógyszer szedését. Ezután csak fokozatosan hagyd el.
2011. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

"Légy türelemmel és bízz az orvososságodban. Ha elhiszed tényleg segíteni fog.:) Nekem is segített/segít. Én egy Escitil nevűt szedek."


És ez a teljes élet titka?

Nálam középsúlyos depit diagnosztizáltak, amit Sertralinnal akartak kezelni, mert szoptatás mellett csak ez szedhető.

Nem szedtem be. Nem akartam ártani a babámnak és nem akartam ezentúl bogyókon élni.

Mondhatni nem bíztam az orvosságomban, helyette kerestem-kutattam és találtam jobbat. Most boldogabb vagyok mint valaha, kerek lett a világ és eltűnt belőlem az űr.

2011. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a válaszokat, sokkal egyetértek, másokkal nem. Megosztom én is a véleményemet (saját tapasztalatból).


Először is ne hagyd abba a gyógyszer szedését! Nekem több hónap után is volt, hogy akár egy hétig is nagyon rosszul éreztem magam. Ez kisebb-nagyobb hullámokban előfordul, de egyre ritkább, és átlagosan jobban érzem magam.


A homeopátiás szerek/gyógynövények valóban csak kisebb panaszokra jók, szóval ez az út nem alternatíva, ha komolyabb a gond. (Próbáltam a gyógyszerek előtt, és semmit nem értek. A placebo hatás meg tényleg létezik, de próbálj meg vele meggyógyítani pl. egy nyílt sípcsonttörést...)


Az meg, hogy ilyen vagy olyan gyógyszert szedj, hát... A válasz egyszerű: azt szedd, amit a pszichiáter felír. Ha bármi problémád van a gyógyszerrel, tessék megbeszélni az orvossal. Az az igazság, hogy nem szakember nem ért ezekhez a dolgokhoz (az interneten való olvasgatással történő önképzéstől legfeljebb tájékozottabbak leszünk, de nem szakértők). Szóval tessék bízni az orvosban!


Ezzel együtt: a gyógyszer valóban csak egy mankó. Segít átvészelni azt a periódust, amíg a problémák megoldódnak (erre viszont nagyon jó segítség - én pl. előtte nem tudtam aludni - az elég gáz ám...) Tehát, a betegségünk igazi okát meg kell találnunk és meg kell szüntetnünk. Meg kell viszgálnunk magunkat, hogy mi a problémánk oka. Légy őszinte magadhoz, mikor ezeket végig gondolod. Analizálni kell mindent, majd kell próbálni megoldani - türelem, ez évekbe is telhet, és lassan lehet begyakorolni. Ehhez jó segítség, ha meg tudod beszélni a dolgaidat másokkal: pszichológus, egy jó barát, bárki, akivel tudsz őszintén beszélgetni. Ha nincs, keresni!


Ezek mellett nagyon fontosak, amit már mások is írtak: sport (olyan, amit szeretsz), társaság, olyan értelmes tevékenység, amivel le tudod kötni magad (találni kell bármit, amit őszintén hasznosnak, értelmesnek tartunk, amiben örömünket leljük). És kell nagyon sok akaraterő, kitartás, és a szenvedés elviselése. Ezt nagyon nehéz, de gyakorolni kell, és egyre könnyebb lesz. Ha végig kitartasz, meg fogsz gyógyulni, és nem kell életed végéig gyógyszert szedned, újra boldog leszel.


Remélem tudtam segíteni. Gyógyulj meg!


29/F

2011. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!