Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 hete szedem az antidepresszá...

3 hete szedem az antidepresszánst, és nem segít, most érzem a legrosszabbul magam, hagyjam abba a gyógyszert?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 06:39
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
46%
Tapasztalatból írom/mondom, hogy nem minden antidepresszáns jó egy adott ember adott betegségére. Ha kifejezetten szarul vagy, vissza kell menni a dokihoz akár 30 nap előtt. Egy doboz 28 vagy 30 napra szól, tehát az új felírása miatt is kontroll kell. Az orvos a tüneteid alapján adhat új gyógyszert vagy emelheti/csökkentheti a dózist. (Nekem volt azonnal jó hatású szerem, de aluszékonnyá váltam tőle és farkaséhes(!), ezért sürgősen "lecseréltük". Most nyáron - 10 év rendszeres gyógyszerszedés után - abbahagytam a 3-féle gyógyszeremet és csak egyet szedek, ami természetes gyógynövényt, Orbáncfüvet tartalmaz. (Remotive néven gyógyszer is van belőle.) Érdemes utánaolvasni. Különböző orvosok a tüneteid alapján más-más diagnózist is felállíthatnak, fontos, hogy olyat találj, akiben megbízol!
2011. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszerektől nem akarsz tönkremenni, hülyén hangzik, de tedd ezt, meglátod segít: Állj a tükör elé nézz a saját szemedbe és mond magadnak ezt, akár hangosan is:

"Szeretlek, Sajnálom, Kérlek bocsáss meg nekem, Köszönöm!".

Ezt 10x elismétled minden nap és jobban leszel. Önmagadat segít elfogadni, bizonyítottan hatásos pszichológiai kezelések egyik alap mondata! Engem is sokszor kihúzott a depresszióból...

Ehhez hozzáteheted a még a nevedet is, hogy jobban tudatosuljon, pl. "Szereltek /Eszti/, Sajnálom /Eszti/..."

Próbáld ki, mert ezzel bocsánatot kérsz magadtól, a rossz gondolataidért, cselekvéseidért, a saját magadat is bántó dolgokért, így ezzel könnyíted az elfogadást magad felé is.

Ha magadnak nem tudsz megbocsájtani, akkor csak még egy embert ostorozol feleslegesen. Ha magadat sikerül elfogadnod úgy ahogy vagy, a tetteiddel együtt, akkor később másoknak is megtudsz.

Próbáld meg, tényleg megéri! :)

2011. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Kezdem magam úgy érezni, hogy mászok ki a sötét veremből!

Napi fél szem antidpit szedek még csak (majd emelni kell még) és napi 2 xanax sr-t és ha kell alkalomszerűen sima xanaxot, de már napok óta erre nincs szükségem!

Elkezdtem kimozdulni itthonról, nem vagyok rosszul ha belépek egy boltba, jövő héttől elkezdek jógára járni, és ma elmentem egy masszásra!

Azt hiszem elindultam a jó úton, csak egyenesen tovább kell haladni rajta, köszönök minden kedves hozzászólást!!!!!

2011. nov. 9. 15:15
 24/43 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék írni, hogy szerintem nálam jelen esetbe semmi gyógynövény és más hasonló nem segített volna, mert sem aludni, sem enni, sem élni nem volt erőm!

Volt egy dolog amitől nagyon megijedtem, azután kezdődött minden, és egyre rosszabbul éreztem magam, már komolyan elkeserítő volt az állapotom, úgyhogy tudom, hogy az antidepresszáns nem egy egészséges dolog, de nekem most ez muszáj szednem, és elfogadnom, hogy beteg vagyok, és mikor már nem kell szépen elhagyom, de addig még hosszú út vár rám :) de erős leszek, van már "mankóm" hozzá :)

2011. nov. 9. 15:41
 25/43 anonim ***** válasza:
21%
Gyógyszertől még a világon soha senki nem lett jobban.
2011. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
ne hagyd abba én is,mert én szedtem ,de 3x is el kezdtem ,mert nem akartam tudomásul venni,hogy kell a végén mégis ,csak kellett és az elején ugy érzed nem használ,de később igen már teljesen rendbe jöttem 5 évvel ezelőtt volt ez ,de míg halogattam a szedését el kezdtem abbahagytam semmi javulás pár hónap kell ,mire hat legyél kitartó első a gyógyulás és nem igaz a nemi életre vonatkozó rész lehet átmeneti időszak az igaz
2011. nov. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
24%

Szerintem a megoldás olyan egyszerű, hogy sokan hülyének néztek majd és felháborodtok, mert nem látjátok meg. Persze nem biztos, hogy sikerül egyik pillanatról a másikra "alkalmazni" de menni fog csak kitartónak kell lenni. Három szó és sokkal több van benne. Ez most nem vicc.


Érezd jól magad!


Bárki bármit mond, te döntöd el, hogy mit szeretnél érezni. Ha reggel úgy kelsz fel, hogy ma nem rontja el semmi a napod, még a rosszkedved sem, akkor az így is lesz. Ne azon legyél, hogy elnyomd a rosszkedved valamivel amit vársz, ha nem fogadd el és érezd jól magad! Lehet elsőre nincs értelme, de meditálj ezen.

2011. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
84%

Kedves előttem válaszoló!

Te voltál már depis és neked ez bevált?

Én voltam és próbálkoztam ilyen és ehhez hasonló technikákkal, de tapasztalatból mondom, hogy van olyan súlyos depresszió amit nem lehet önerőből lekűzdeni.

Van akinek a gyógyszer segít, van akinek gyógyszer+pszichológus, de egyedül nem megy.

Én gyógyszer és pszichológus nélkül gyógyultam meg, de nem önerőből, hanem a legjobb "orvos" Isten segítségével. Nélküle nem ment volna és még most is szedhetném a bogyókat, hogy kicsit jobban lehessek.

Így viszont nem kicsit érzem jobban magam, hanem soha nem voltam még jobban. :)

2011. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:

Az előző válaszoló vagyok. Nem hiszem, hogy volt olyan erős mint ami a kérdezőnek vagy Önnek/Neked volt. Pontosabban fogalmazva nem tudom megítélni. Úgy érzem, ez relatív. Valószínűleg már nem fog a kérdéshez kötődni, de én is hasonlókat írtam. Nem szeretem Istent, a természetet, stb. egy szóra, képre, alakra koncentrálni. Valakinek Isten segít, valakinek a túrázás a természetben, stb. (a különbség csak a megnyilatkozásban van - ha tetszik, Isten megnyilvánulásában van) Valaki a templomban találja meg azt, amit más a természetben. Egymást pedig gyakran nem is tudják megérteni.

Szerintem a depresszió valaminek a hiánya amit nem tudunk megítélni hogy mi, de már nagyon üres érzést vált ki és úgy érzi az ember, hogy ez nem változik. Amíg ezt érezzük nem tudunk semmit sem értékelni az életben, mert minden más eltörpül e mellett. Annyira elégítenek ki a hétköznap dolgai, mint a 30 éves szüzet egy rozsdás szög.

Ez borzasztó dolog (és lehet valakinél még borzasztóbb?). Semmi öröm nincs sehol csak szürke üresség. De ezt az űrt, ezt a hiányt pár tabletta be tudja foltozni? Kizárt, csak elfedi. A legnagyobb csodálattal kell ránézni a világra minden egyes szent pillanatban! Csodáld meg a legyet, egy embert aki hozzád beszél, a levelet ahogy lehullik a fáról, az ízeket, egy korty vizet. Mindent csodálj meg, mert minden egyes pillanattal befoltozhatod azt az ürességet amit érzel. Minden egyes pillanattal lehetőséget kapsz arra, hogy rágyere: nincs is ott üresség. Ha ezt a pillanatot elkapod, "meggyógyultál".

2011. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Én nagyon, de nagyon akartam jobban lenni, de nem tudtam, állandó rosszulléteim voltak, nem bírtam bemenni egy boltba, vagy elintézni a dolgaimat, vagy este elaludni, nagyon sokat mondtam és mondom magamnak, hogy NAPRÓL NAPRA EGYRE JOBBAN ÉRZEM MAGAM, de ahhoz ez kevés most nekem, hogy talpra álljak!

Aki benne volt már ebben talán tudja miről is beszélek....

2011. nov. 10. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!