Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezzel a cikkel egyetértetek?...

Ezzel a cikkel egyetértetek? (Mai egyik mániával kapcsolatos)

Figyelt kérdés

[link]

Nem reklámozni szeretném, hanem véleményeket kérnék róla.


2011. nov. 9. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésem nem ez volt. De inkább hagyjuk is....
2011. nov. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

[link]


Immunerősítés! Siccc!


:D

2011. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és a Bérescsepp 2000 óta gyógyszernek minősül, és a daganatos megbetegedésekkel kapcsolatos jótékony hatását is elismerték. Harminc év alatt! Béres József életpályáját, és hányadtatásait is érdemes ismerni. Akinek ezek után nem világos, hogy kik, kik ellen, és hogyan esküdtek össze, azt sajnálom.
2011. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy néhányan azt hiszitek, hogy az EGÉSZ gyógyszeripar felesküdött ellenünk és az egész orvostudomány vele szövetkezik, és csak ártani akarnak nekünk.

Továbbá azt hiszitek, hogy tudjátok az egészség titkát, a majdnem teljes egészségét, csak azt takarják előlünk.


Igen, jómagam se hiszek teljesen az orvostudománynak és a gyógyszeriparnak.

Nem vagyok egészséges, és szinte tortúrán megyek keresztül, sehol se vizsgálnak meg rendesen, ezek után persze nem tudják, mi bajom, semmit se tudnak bizonyítani, ugyanakkor kizárni se. Már többféle gyógyszert írtak fel, kísérletezgetésként. Az egyik segített csak, az is lassan, és az se a krónikus bajaimon, hanem egy ... mondjuk úgy, kevésbé krónikuson.

Ezek után én se tudok bízni bennük.


Ugyanakkor gyógyszerek és gyógyszeripar nélkül nagyon sokan nem élnénk, vagy meg se születtünk volna - én másodikba tartozom, de elsőbe is!!


Fentiek alapján... nekem a szélsőségeskedéssel van gondom.

Egyik tábor feltétel nélkül bízik az orvosokban és a gyógyszerekben. A másik 100%-osan NEM bízik.

Azért egyiknek sincs teljesen igaza, csak részben.



Az immunrendszer erőteljes stimulálása pedig tényleg veszélyes lehet, nem kevés esetben. Pl. szerintem nálam sem ajánlott, lévén, hogy könnyen lehet, hogy allergiám (IS) van.

2011. dec. 7. 16:57
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem állította, én sem, hogy a gyógyszeripar, és az orvostudomány az ördögtől való. Ellenben az vitán felül áll, hogy mindent(a világon) anyagi érdekek is mozgatnak. És nem nehéz rámutatni az orvoslás azon területeire, ahová ez begyűrűzött. Mi sem utasítunk el minden orvosi kezelést, csupán józan ésszel, minél több információ alapján próbáljuk behatárolni, hogy mi a helyes út az egészség felé.

Az egészség titka.... Nincsenek titkok. Ugyanúgy, ahogyan csodaszerek sincsenek. Minden amit tudok, tudható, szinte üvöltve ömlik az információ, csak győzze az ember rendszerezni.

Viszont hogy melyik oldalra állsz, számomra ez is egyszerű, evidensnek tűnő döntés volt. Az anyagi motiváltság persze mindkét oldalon megvan, ez világos, elébe mennék a keresztkérdésnek. Szívgyógyszer, antibiotikum, vérnyomás szabályozó készítmények, több tucat bevallott-bizonyított mellékhatással, avagy vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek "túladagolása". Nem mellesleg, utóbbi kategóriákkal olcsóbb.

Unalomig ismétlem ezt is: "Saját belátásod szerint kell élned, neked kell tudnod, hogyan, mitől leszel egészséges."

Amit pedig írsz, hogy mennyit kísérleteztek rajtad, mégsem vagy egészséges, elsősorban szomorú, másodsorban pont hogy némileg igazolja az én, vagy inkább a mi teóriánkat az egészségről.


Nos igen, érdekes felvetés. Én sem élnék, lévén kivették már a féregnyúlványomat. Viszont ha belegondolok, lehet, hogy az iparosodás, a sok méreg nélkül egész életemben nem gyulladt volna be. A rengeteg antibiotikum pedig, amit fiatal koromba szedtem, viszont abszolúte indokolatlan, és káros volt.


A szélsőségek pedig, én nem tartom magam annak. Sőt, akikkel maradéktalanul egyet tudok érteni, azok sem utasítanak el semmit 100%-ban. Ugyanúgy, ahogy az orvostudományban sem hisz senki vallásos áhítattal.


Az immunerősítés kérdését pedig már egyszer túltárgyaltuk, szerintem.


Egyébként, ha gondolod, folytathatjuk privátban, az enyém is csak egy vélemény, de lehet hogy okulhatsz belőle. Nem árulok semmit, nem kapok százalékot sehonnan, óradíjam sincs. :)

2011. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A szeretszvagynem kukac gmail pont com címre írhatsz. :)

Szívesen vitázom az engem illető kérdésekben, mert azokból lehet tanulni.

2011. dec. 8. 16:52
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez most valami hülye vicc?

Én komolyan a segítségemet ajánlottam, na nem a megváltást, meg a tuti jólétet, de azért ne szívassuk már egymást.

2011. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!