Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nehézlégzés ellen mit lehet...

Nehézlégzés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
3 hete folyamatosan nehézlégzéssel szenvedek. Kb 2percenként nagyokat kell sóhajtoznom. Nagyon rossz :( Éjszaka viszont nyugodtan alszom, akkor nem jön elő. Voltam tüdőgondozóba, ahol asztmagyanújára, symbicort-ot kaptam, de az sem használ, így nem is használom. Valakinek hasonló tapasztalat?
2011. nov. 18. 15:58
 1/9 Virág6 ***** válasza:
Én is asztmás vagyok.Én altívát szedek.Ha nem használ a gyógyszer,akkor vissza kell menni,és megmondani az orvosnak.Ír fel másikat.
2011. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,tudom, csak én nem gondolom, hogy ez asztma lenne.Nem fulladásérzés a jellemző, csak folyamatosan mély levegőt kell vennem. Pl kerékpározás közben sem rosszabb, mint nyugalomban. És az orvos szerint flladok...nem szeretnék hozzá visszamenni, mert semmit nem foglalkozott velem. Még várok vele, de mésnem felekresek egy magánrendelőt, ahol normálisan vánnak velem.
2011. nov. 18. 16:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, csak gyorsan írtam.
2011. nov. 18. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs mit kezelni, akkor nincs mit kezelni. Talán arra vártál, hogy a doki kiveszi a tüdődet, és megnézegeti. Ha jól olvasom, nem fulladsz, nem kapkodod a levegőt. Még biciklizéskor se. Csak nagyokat sóhajtasz időnként. Ennyi. Most ezzel mit kezdjen az orvos? Fogadjunk, csaj vagy. Vagy olyasmi.
2011. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Időnként nagyokat sóhajtozok?! Ha neked a kb percenként az időnként van, akkor igen időnként. És nem kívánom senkinek ezt az érzést, nagyon rossz. Örülök neki hogy nincs jobb dolgod, mint rosszalló megjegyzéseket írni. Mert nekem ez nagyon nem vicces.
2011. nov. 18. 18:02
 6/9 Virág6 ***** válasza:
Első vagyok!Nem kellene leszólni a kérdezőt!Szerintem Ő tudja mit érez.Esetleg nem sok a pulzusod?Mérd meg.Ha veszed a levegőt,akkor recseg?Mert ha nem,akkor inkább a pulzusoddal lehet gond.Pszihésen is lehet ilyen tünet.
2011. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom 120/80. Nem,nem recseg, úgyhogy én is inkább at gondolom h idegi alapon lehet. Próbálom megnyugtatni magam, de elég nehéz így, hogy folyamatosan ezt érzem.
2011. nov. 18. 18:32
 8/9 anonim válasza:
Tudom, hogy régi már a kérdés, de tudom, hogy sokan vannak ilyen állapotban, gyakran keresgélnek erre a kérdésre neten. Például én is folyamatos légszomjban szenvedek. Nem fulladásos, hanem mély sóhajtásokkal, mély lélegzetvétellel tudom a megfelelő oxigénbevitelt biztosítani a szervezetem számára. Nem értem, hogy miért szólnak hozzá és nézik hülyének azt, aki ebben szenved, ha fogalmuk sincs, hogy mit jelent. Ennek elsősorban pszichikai háttere van (ha nincs szervi probléma). Valamitől való pánik, stressz, fokozott feszültség. Esetemben is ez a kiváltó. Kezelni, vagy megszüntetni a kiváltó okot kell, addig csak s tünetet lehet kicsit enyhíteni. Relaxálás, kikapcsolódás, levendula, meg ilyesmi inhalálás, magneB6...
2017. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a tünetem nekem is hónapok óta. Nappal folyamatosan, szinte egész nap ásítoznom kell, különben nem kapok elég levegőt. Az éjszakát nyugodtan átalszom, nem szoktam felriadni. Vérkép, vérnyomás, EKG mind normál. Pánikbetegség a háziorvosom szerint.
2019. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!