Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Igaz, hogy alvás közben az...

Igaz, hogy alvás közben az agy 22-00 óráig pihen igazán?

Figyelt kérdés
Még régebben hallottam, azt az állítást, hogy az agy 21-00, illetve 22-00 óra között pihen a legjobban. Azért jutott eszembe, mert az iskola miatt délutánra nagyon elfáradok, viszont ha délután ledőlök, akkor biztosan alszok vagy 3 órát, utána megfürdök (+szokásos napi rutin), és van, hogy este 9 után jutok el a tanuláshoz. Erős iskolába járok, így rengeteget kell készülnöm, így van, hogy 3ig is fenn vagyok. Reggel viszont fél hatkor kelek a buszra, tehát kb. 4 órát alszok, ami miatt délutánra újból fáradt leszek. De ha az agy tényleg ekkor pihen igazán, akkor nem délután, hanem 21-00ig aludnék, és előtte és utána is tanulnék. Mit gondoltok? Tudnátok tanácsot adni? (átlagosan 5 órákat alszok hétköznap, hétvégén 15 órákat) Illetve a magyarázat is érdekelne az agy működésének éjjeli óráiról.
2011. nov. 29. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam több helyen hogy éjféltől 3-ig van ez a mélyalvó állapot...
2011. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Frászt. A szervezet a belső óráját követi nem a falit. Akármilyen napirendet tarthatsz, a lényeg csak az, hogy ne variálj gyakran. Az agy meg majd pihen 3 után, nem kell félteni.
2011. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, de az biztos, hogy egészségtelen, amit te csinálsz, hogy hétköznap alig alszol, hétvégén meg több mint fél napig.
2011. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az agy működését "nálunk nagyobb koponyák" is csak sejtik még..:))) De jó cikkeket találsz a neten ebben a témában, csak győzzed olvasni.
2011. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tényleg hülyeség. a szervezetedet nem érdekli, hány óra van.
2011. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Este 10-től éjfélig van(tehát az éjfél előtti időszak) az az időszak, ami az igazi mély alvás. Ezt szakemberek mondták.
2011. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Már hajnali 2 óra van és még mindig nem alszok.
2011. dec. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

tudnátok linkelni, valami jó cikket erről?

2011. dec. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!