Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas a vérnyomásom? 16/F

Magas a vérnyomásom? 16/F

Figyelt kérdés

Üdvözletem.


Egy ideje általában 140-150/80-90 a vérnyomásom. Van hogy kicsit több, de általában ennyi vagy kevesebb. Na most ennek semmi tünete nincs, nem érzem rosszul magam, nem érzek semmit. Egyszer megmértem kíváncsiságból, akkor volt 160/103, és azóta méregetem, de ilyen magas azóta nem volt.


Dohányzom, amit a problémám óta jelentős mértékben csökkentettem, +napi 1 kávé.


Esetleg, ti mire gondoltok, mitől lehet?


MÉGEGYSZER mondom semmi tünete nincs.


Hozzáfűzném még azt is hogy a nyári szünidő alatt rengeteget nőttem, és sokat fogytam is, körülbelül 7 kilót.


2011. szept. 20. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban előfordul az ilyesmi, de egy dokival azért konzultálj, mert a 160-as felső érték az már elég húzós...
2011. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez csak egyszer volt, még szeptember elején. Azóta max 140-145, max 150. Ez is sok, de mégsem olyan kritikus
2011. szept. 20. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Volt idő amikor nekem is ennyi volt, a doki9 mondta ha sok koffeint viszek be minden nap akkor meglehet ez de azóta már lecsökkent elég normálra.
2011. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, kb. 120/80 a normális egy 20-30 éves felnőtt esetében.
2011. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az én vérnyomásom 120 pulzusom 60

amúgy a mérés módja sem mindegy, nem szabad mozogni közben és a készülék is lehet rossz(bár ezt kétlem) ha gyakran méred és mindig hasonló érték jön ki akkor az magas vérnyomás

2011. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon magas. Én már azt sem értem, hogy miért kell 16 évesen cigizni és kávézni?

Fordulj orvoshoz mindenképpen!

2011. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt hívják magasvérnyomás betegségnek.És valóban nincs tünete,csak tönkretesz mindent 20-30 év alatt.A szivedet a vesédet a szemedet.És még akkor is fiatal leszel.

Tehát orvoshoz kéne menni,hogy megállapítsák,hogy mitől,és kapj rá gyógyszert,hogy 120/80-on tartsa.

És nem tudjuk,hány kiló és hány cm vagy,de lehet,hogy a fogyás is használna.

A körzetinél kezd,majd Ő megmondja,hogy tovább.

2011. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves TiffanyK !! Aki ennyit tud a vérnyomásról,hogy 120,az ne adjon tanácsot másnak.Ez így nem jelent semmit.

A vérnyomás értékhez a systolés és a diastolés érték is kell.Pl:120/80.Ez már mondd valamit.

Talán a horgolás-kötéshez,vagy a rúzsvásárláshoz kéne hozzászólnod.

2011. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fogynom nem hiszem hogy kellene, 181 cm vagyok és 60 kg. Nem lehet az hogy nekem ez a normális? Fogalmam nincs mióta lehet magas, mivel eddig nem méregettem. Lehet hogy már hosszú ideje ilyen.
2011. szept. 21. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Fogynod valóban nem kell.De ki kéne deríteni az okát,mert 120/80-nak kell lennie tartósan.Ez nem azt jelenti,hogy futás,vagy izgalom hatására nem emelkedhet meg,de vissza kéne állnia 120/80-ra

Nagyon sok oka lehet, a pajzsmirigytől a vesehomokig,egy ritmuszavar,bármi.Ezt pedig az orvos,ultrahang,meg rtg tudja eldönteni.Menj csak el szépen,mert nagyon fiatal vagy.Nem kell,hogy 30 évesen egy beteg kornyadt öregember legyen belőled,és lehet,hogy egy tabletta megoldja a dolgot,és még az is lehet,hogy csak pár évig kell szedned.

Látatlanban nem tudunk találgatni,menj a körzetihez,és főleg beszélj a szüleiddel.

2011. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!