Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek hogy ne legyen...

-Igazmondó- kérdése:

Mit tegyek hogy ne legyen ilyen alacsony a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok átlagos fiú és 114/57 a vérnyomásom.
2011. jan. 15. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél koffein tartalmú italokat inni: mozogj! Kis kocogás feljebb viszi a vérnyomásod, vagy az úszás nem megterhelő, de az is serkentő. Vagy ha bírod a hideg-meleg zuhanyt felváltva az is jót tesz!

De ha a könnyebb utat választod: kávé, energiaital. De ne ess túlzásba!

Viszont ha sokáig fenn áll az alacsony vérnyomás, az más betegségre is utalhat-akkor mindenképp orvos-!

2011. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg kondizok és tavasszal fogok neki bringázni és futni is. Remélem az majd segít. Kávézni egyáltalán nem akarok mert nem szeretem. Köszi a választ. Jöhet még.
2011. jan. 15. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
teában is van koffein, igyál sokat, azt gondolom mindenki szereti :D
2011. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

hali,

én közel 30 vagyok és ugyanez a problémám, csak nekem 90/50 szokott lenni.

Ami biztos: a kávé és a sok koffein az ugyan rövidtávon felviszi vérnyomásod. Ez csak abból fakad, hogy a pulzus számot növeli nem a vérnyomást. Valójában hosszútávon a koffein lefelé viszi. én ebbe buktam bele, nem kicsit.

Javaslatom, mint ahogy az elöttem szóló is mondta, sok és rendszeres mozgás, esténként egy deci vörösbor ami nálam bevált.

2011. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sajnos a kérdésre nem tudok válaszolni...

VISZONT! ha sok kávét iszol függő leszel, ami nem túl egészséges...

DE! így is inkább kávézz mint hogy energiaitalokkal tömd magad! nagyon nagyon egészségtelen..:/

2011. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

NE TEGYÉL SEMMIT! teljesen normális a 114/57-es vérnyomás! Ha nincsenek napi rendszerességgel ezek a tüneteid: gyengeség, szédülés, koncentrációs nehézség, fáradtság hányinger akkor ne foglalkozz vele.

Majd 50 év múlva visszasírod úgyis mikor 180/140 lesz!

2011. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!