Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 17 éves leszek lassan. Elég...

17 éves leszek lassan. Elég komolyakat szoktam edzeni kondi terembe itt arra gondolok hogy néha túl eröltettem magam de ez benne van. Sajnos alapjáraton nagy a vérnyomásom (140-150) nem volt még vele doktornál?

Figyelt kérdés
De most mért edzés után 2 órával 162 vérnyomás pulzus 100 felett. Normális az hogy pulzusom nyugalomban 90-100 körül mozog?
2011. szept. 13. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
vizsgáltasd ki magad!
2011. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem egyik érték sem normális. A normális vérnyomás, mint tudjuk a 120/80. Ami a pulzust illeti, nekem az nagyon soknak tűnik. Az enyém nyugalomban 60-56 körül van. Mennyi a súlyod? Cigizel, iszol? Ezek növelhetik a vérnyomást.
2011. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Dohányzom igen. Testsúlyom rendben van. Maximum a dohányzást ami nyomhat rá. Kondizás nem szólhat bele?
2011. szept. 13. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de szerintem ha dohányzol 17 évesen, az már önmagában is elég ehhez. Nekem is van egy barátom, aki szemre kifejezetten izmos és... hát most tényleg nem akarok rosszat írni róla, de feltűnt, amikor hegynek felfele mentünk, hogy sokkal jobban kifulladt, mint én. Akkor döbbentem rá, hogy ez mennyit számít.
2011. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*természetesen dohányzik a barátom, nem is keveset.
2011. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyokat szoktál edzeni, akkor helyesen is kéne táplálkozni emellett. Ugyanis ha csak kiszipolyozod a testedet, és csak követelsz tőle ahelyett hogy pótolnád a hiányokat is, az hosszútávon nem vezet jóra.

Ezzel azt akarom mondani, hogy olvass utána milyen tápanyagok szükségesek egy emberi test felépítéséhez. A testépítők általában minden másról megfeledkeznek a fehérjék javára. Pedig számos izületet építő anyagra, vitaminokra és még fontos ásványokra is szükségük lenne, amiket a mai élelmiszerekből már nem tudnak bevinni, mert olyan silány a minőségük. A vérnyomás is függvénye a táplálkozásnak, hiszen az ereink állapota nagyban befolyásolja a szervezet egészének összehangolt működését. Csak egy példa: ha nincs elegendő C-vitamin a szervezetedben, akkor nem tud a szervezet előállítani kollagént (ez egy fehérje tipus, ami az izületek a bőr az erek és a csontok rugalmasságáért felel)igy többek közt kialakulhat a magasabb vérnyomás, vagy éppen csontritkulás, vagy különféle bőrproblémák.

Mégegy fontos dolog. Ha nem iszol meg legalább napi 3-4 liter tiszta vizet, akkor ne is csodálkozz hogy magas a vérnyomásod. Ugye nem iszol ennyit? Márpedig ha dehidratált állapotban vagy, sajnos nem tud jól teljesíteni a szervezeted. A sóról pedig csak annyit, hogy hazugság az, hogy a só emelné a vérnyomást. A só létfontosságú tápanyag.

Látod, ezért szükséges hogy te magad is utána érdeklődj ezeknek az egymásnak ellentmondó információknak, mert megtudhatod, hogy nem mindenkinek érdeke az hogy te egészséges maradj.Bizonyos érdekeltségi körök mindent elkövetnek hogy megtévesszék az embereket, elhitetik velünk azt hogy pl. egy magasabb vérnyomásra gyógyszert kell szednünk, mert nincs más módszer. Igenis van más módszer, csak ahhoz lemondásra, változtatásra, épelméjűségre van szükség. Te még nagyon fiatal vagy, ne hagyd hogy félre vezessenek!

Legyél teljesen egészséges, és nyugodtan edzhetsz, mozoghatsz, mert ez az embernek teljesen természetes funkciója kell hogy legyen.

2011. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó választ nagyon köszönöm persze a többit is. Sok értelmes dolgot leírtál amit én is így vélek. Az a baj hogy amiket leírtál szinte mind betartom. napi 1000-2000 mg C-vitamin napi 4-5 liter víz. Multivitamin amiben magnesium jód minden megvan.. Figyelek az értendre. Nem táplálkozom picit sem zsírosan. Napi fehérje mennyiségem is 150-200 grammra tehető. Szénhidrát bevitelem is megfelelő edzés után pótlom gyors felszívódásuval stb. Nem szeretnék elmenni orvoshoz mert haverom is elment ilyen problémával kapott valami kemény gyógyszert és annyit mondtam hogy ne edzen. Szerintem ez sem meg oldás hogy Sport nélküli élet.. Köszi mindenkinek
2011. szept. 14. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad zsír nélkül táplálkozni! A hidegen préselt növényi zsírokra szükség van, és az állati zsírokból is szabad fogyasztani persze nem olyan sokat.

És a stresszel hogy állsz?

2011. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem Stress és a cigi lesz az oka az egésznek.
2011. szept. 19. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!