Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Baj van a szívemmel? :|

Baj van a szívemmel? :|

Figyelt kérdés

Sziasztok! Biztos hogy éreztetek már ti is valami olyasmit, hogy mintha egy szívverés alatt kettőt dobbanna a szíved, vagy hosszabban, ilyen rezgő szerűen (remélem sikerül valamennyire szemléltetnem, hogy mit érzek).

nekem mostanában ez sűrűbben fordult elő. ez alatt azt értem, hogy hetente legalább 4szer - 5ször. de ez csak egy egy másodperces történet, csak az a baj, hogy utána mindig nagyon megijedek, elkezdek figyelni magamra, ideges leszek, és szédülök a félelemtől, hogy mikor jön egy újabb kellemetlen és ijesztő érzés.

ezt olvastam egy oldalon:

"Ha szívritmusod csak néha-néha furcsa, és ez a furcsa állapot nem bizonyul tartósnak, akkor nincs miért aggódnod. Testmozgásra, hirtelen légszomjra vagy akár izgalomra is változhat a szívverés, de ettől még semmilyen panaszt nem fogsz tapasztalni"

az utóbbi időszakban egyébként is izgatott voltam, ráadásul pánikrohamaim is szoktak lenni. napközben sokszor érzek légszomjt, főleg akkor pánikolok be, amikor egyedül vagyok, és éjszaka. lehet, hogy amit érzek, csak a pánikbetegség egyik tünete?

egy barátom azt mondta el kellene mennem orvoshoz. lehet ez nem ártana, de félek:/ itthon nem sok támogatást kapok. anyu sz*rik rá, hogy nem érzem jól magam. múlt héten egyik éjszaka vele aludtam, és nagyon rosszul éreztem magam. többször is felkeltettem, hogy nem érzem jól magam, megijedtem, halálfélelmem volt. ti nem ezt tettétek volna a helyemben? erre csak leordítja a fejem, hogy hagyjam békén, hogyha én nem tudok aludni, akkor már ő se tudjon? szóval elkeserít hogy itthon csak látszólag segítenek. amíg új volt a pánikbetegségem, addig sajnáltak, gondolták majd járatnak orvoshoz... de azt visszautasítottam egy idő után, mert gyógyszerekkel akart tömködni az orvos. anyu is egyetértett velem kezdetben, de most hogy látja mennyi baj van velem, rámkeni az egészet, hogy haggyam őt békén, én voltam az aki visszautasította a segítséget.

kérlek írjatok valami nyugtatót, már ha lehet, de persze ne hazudjatok, mondjátok meg légyszi azt is, hogy ha szerintetek nagy a gáz velem:/

olyan jó lenne, ha valaki megértene, és segítene, remélem bennetek még bízhatok:( kösziíí!

L/20


2011. nov. 30. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Kérsz egy sima EKG-t, esetleg szívultrahangot. Legalább megnyugszol, ha nincs semmi baj. Ha meg van, időben kiderül.
2011. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mindenképpen igazad van, tudom. csak félek a bajtól. de jobb félni, mint megijedni.
2011. nov. 30. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezeket az érzéseket egy-egy pitvari vagy kamrai extrasystole okozza. Vagy halmozott pitvari ES csoport.

Sok embernek van, de nem mindenki érzi meg.

Tényleg úgy van ahogy leirtad, ahogy olvastad valahol. Ezt a sympatikus idegrendszer okozhatja.

Nem biztos hogy egy EKG kimutatja, mert az csak egy pillanatnyi felvétel. Erre kell a 24 órás Holter monitorozás.

Hogy valóban megnyugodj, kell egy kardiológus.

2011. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen a hozzászólást!

akkor ez nem olyan veszélyes? nem lesz infarktusom az elkövetkezendő időszakokban? el megyek orvoshoz, csak könnyebb lenne úgy alávetni magam, hogy nem kell ilyen dolgoktól tartanom.

de ezt mi válthatja ki? stressz? mert abból van bőven.

2011. dec. 1. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Voltál orvosnál? Én is ilyeneket érzek mint te,és én is küzködtem pánikbetegséggel nem egyszer.

Most megint hosszú idő után rámtört ez a nagy szivdobbanás érzése ami tisztára megőrjit. Tavaly voltam szivdokinál aki nem talált semmit. Belgyógyász is azt mondta hogy ez nem veszélyes. De ugye mondja ezt egy olyan embernek aki fél és még pánikbeteg is.

Ezt találtam most, belinkelem neked hátha kicsit megnyugtat. :)

2012. ápr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nem, nem voltam. Lehet szidni hogy még mindig itt siránkozok ahelyett hogy elmennék orvoshoz:) Csak hát félek:/ Meg egyébként már nem is érzem ezt a szívdobogást, de ettől függetlenül még mindig jó okom lenne orvoshoz fordulni. Mostanában újabb marhaságokkal kergetem anyámat az őrületbe:) Újabban nem szívinfarktusom van, hanem agyvérzésem:D


Újra kijött a depresszióm, és súlyosbodtak, tartósabbak a pánikrohamaim is, ráadásul nem kezeltetem se pszichológussal, se gyógyszerrel, úgyhogy nem tudom mi lesz így velem. A sok rémisztő tünet mellett most szívdobogásom nincs, bár tartok tőle, hogy ez csak átmeneti állapot.

Nem tudom mi segíthetne benne hogy ne ijedj meg ezektől az érzésektől, hisz ezek tényleg az őrületbe kergetik az embert, kívülállók nem tudják milyen egy ilyen pár másodperces apróságot, és talán tényleg ártalmatlan dolgot átélni. De utána bepánikol az ember, és az már egy tartósabb szenvedés...

Engem megnyugtatott az, hogy olvastam amit te is írsz, hogy ezek nem veszélyesek. Mások is mondták, meg hogy azért érzem úgy, mintha többet dobbanna, mert az előző szívdobbanás nem volt elég erős, ezért a második behozza a lemaradást. És ha ezek nem sűrűk, akkor nem veszélyesek, továbbá akkor se vészes, ha pánikbetegről van szó, és ha nem találnak semmit az orvosok, akkor pláne:) Ezt próbáltam tudatosítani magamban, és csodák csodájára elmúlt, rá két napra már nem is éreztem. Azóta egyszer éreztem ilyet, suliban. De akkor is szorongásos állapotba voltam, bepánikoltam, ezért úgy gondoltam, hogy megint emiatt éreztem szívdobogást. Bár ettől függetlenül megijedtem, az óra helyett azt figyeltem, hogy mikor áll le a szívem. De anyu is mondta, hogy ha megakarna állni, akkor nem csak ennyit éreznék, akkor már szédelegnék, rossz lenne a vérnyomásom stb.

Próbáld ezt tudatosítani magadban te is! Nem érhet baj. De ha megnyugtat, akkor csináltass még pár EKG - t, hogy ne csak egy igazolja azt hogy nincs baja a szivednek.


Egyébként mióta vagy pánikbeteg? Gyógyszereket szedsz, vagy kezeled valahogy?

2012. ápr. 2. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Legelőször több mint 10 éve volt pánikrohamom, félrenyeltem és elájultam. Akkor kezdődött minden. Azóta kétszer volt olyan brutálisan. De közrejátszott a továbbiakban az is,hogy meghalt az 1. babám. Először abbahagytam a kezelést, mert ismét babát akartam, nehéz volt de sikerült, aztán pár évvel később viszont mikor előjött, akkor 2,5 évig szedtem. Hidd el nem éri meg szenvedni a gyógyszerek már 3-4 hét után teljesen segitenek. És mikor éreztem, hogy jól vagyok saját magam álltam le vele, minden gond nélkül. De ezt valóban neked kell érezned! Én ajánlom neked a gyógyszeres kezelést, hidd el ez tud csak átjuttatni rajta, tapasztalat. Barátnőm, unokanővérem pont igy voltak, nekik is ez segitett. Egyedül nem tudom,hogy ki-e lehet ebből gyógyulni. Néha van hogy jönnek ilyen érzések,hogy hú..., de akkor elhessegetem a gondolataim is. Csak ezt nem értem miért jönnek rám időközönként ezek a szivdobogások, pedig nem vagyok ideges sem. Én is jártam már rengeteg orvosnál. :P Mert bizony nekem is voltak mindenféle kitalált betegségeim. Mert ezt mind az agyad irányitja, mert nincs rendben és azért mindenféle ijesztő tünetet produkál a tested. Úgy hogy komolyan mondom vágj bele, ne félj tőle, meglátod jobb lesz és nem kell,hogy erről bárki is tudjon. :)
2012. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!