Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 19 éves fiú vagyok, majd 180...

19 éves fiú vagyok, majd 180 centi, és 65 kiló, elvileg sovány, mégis néha úgy kidülled a hasam, mintha terhes lennék. Nagyon zavaró, ez miért lehet?

Figyelt kérdés

Nem mindig van így, hanem bizonyos időközönként.

Találgatok mitől lehet, rossz táplálkozás, helytelen alvás?

(merthogy sokszor csak 5-6 órákat alszom, nemvagyok kipihent)


2009. máj. 14. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Még a felfújódásra gondoltam, de az nemtom mitől lehetne, nem eszek olyan ételeket...

Jaés hellyel-közzel sportolok is, szóvel nem sörhas, és nemis az izomzat hiánya miatt dülled ki.

2009. máj. 14. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet bár én 38é nő vagyok normál testalkattal de fizikailag én sem tudom mi az oka.

Nem vagyok hájas v kövér.Sőt reggelente még jo is a helyzet de ha már ezsem egy jót ugy nézek ki mint egy 5 honapos terhes.

Voltam kinezilogusnál is ezmiatt és az derült ki h lelki okokbol megközelitve az a lényeg h a fájdalmaimat a szomoruságomat mint gyermekem ragszkodom hozzájuk és ez vetül ki fizikálisan.

Hát sajna ez igaz.

2009. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, egyből az ugrott be, hogy az éhező gyerekeknek is nagy, dülledt hasuk van.

Nem tudom hogy ebben az esetben mennyi lehet ezzel az összefüggés, úgy értem szó lehet-e itt alultápláltságról.

Eszel rendesen?

2009. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez van, de csak evések után, pedig nem szoktam magam halálra zabálni.

Szóval az okát nem tudom.

2009. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát pár ember szerint nem eszek normálisan, pedig annyit szoktam amennyi pont elég, nem éhezek, de nemis tömöm magam dugig. Inkább sokszor keveset eszek.

1-nek amúgy igaza lehet, tényleg összejött most egy csomó minden lelkiekben, és ez ül ki rajtam, vagyis a hasamra. Hát akkor ez lehet, köszike!:)

2009. máj. 14. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Na figyu pocakosok! Megfigyeltétek már magatokat tükörben oldalról, mikor nagynak érzitek a hasatok?

Mert, én gyanítom, hogy testtartás beli probléma van. Amikor az ember két lábon áll, normális esetben, oldalról nézve, ez úgy néz ki, hogy a fej, a csípő és a boka egy vonalban helyezkedik el.

Azonban (gyakori hiba), a 'térben kapaszkodás', azaz a csípő előre tolása. Érdemes tényleg megnézni, mert az érzet olykor becsap minket. Ha a csípő előre tolódik, a has tartalma elődomborul, de ez még a kisebbik probl.

A nagyobbik az, hogy ilyenkor elégtelen a felső test alátámasztása, és idővel megjelennek a hátproblémák.

Ha igazam van , akkor nem nagy a hasatok, csak rossz helyen hordjátok :-)

2009. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én most direkt megnéztem és a csípő-fej-boka hármas nagyjából egy síkban vannak. Sportmúltam is van, szóval a rossz testtartás szöveg itt bukik is. Egyébként úgy 10-12éves koromban elég jó erőben voltam (csak ebben az időszakban), ha értitek mire célzok:) De aztán a sportnak köszönhetően leadtam és megizmosodtam úgy ahogy...mostmár inkább nagyon vékony vagyok, már-már kórosan sovány. Ezzel csak azt akarom, hogy van egy kis bőrréteg a hasamon, ami olyan embereknél nincs, akik világ életükben vékonyak voltak. Persze ez korántsem nagy mennyiségű, csak éppen mozog ha pl ugrálok. Ezért is láthatom nagyobbnak a hasam?

Ha magamnak válaszolnék akkor nem, mert ismétlem, nem mindig érzem ezt a "felfújódást". Pl havonta egyszer előfordul egy pár napig tart és annyi. Már most estére is mintha visszább ment volna:)

Remélem nemsoká megint visszaáll.

2009. máj. 15. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!